Media|25.10.2017|15:27|GALLERY|VIDEO
 

V produkcii BBC Earth vzniklo očakávané pokračovanie dokumentárneho filmu Earth pod názvom EARTH: DEŇ NA ZÁZRAČNEJ PLANÉTE.

Od štvrtka 2.novembra si prídu na svoje všetci fanúšikovia fascinujúceho anglického prírodopisného seriálu Zázračná planéta. Jeho tvorcovia sa v spolupráci so špičkovou produkciou BBC Earth Films, pustili do už druhého celovečerného filmu. Ďalší obrazový i obsahový filmový skvost so špeciálnymi hrdinami: mláďatkom zebry - snažiacim sa prekonať rozvodnenú rieku, pandou – usmerňujúcou svojho roztopašného potomka, rodinou vorvaňov – vo svojej obľúbenej „zvislej“ spacej podobe, leňochodov - túžiacich po láske a mnoho ďalších. Počas jediného dňa, budete putovať spolu so slnkom, od najvyšších hôr k tým najvzdialenejším ostrovom, z hĺbok exotickej džungle až do labyrintov veľkomiest. V každom kúte Zeme nájdete fascinujúcich obyvateľov, k dobrodružstvám ktorých sa vďaka revolučnej technológii dostaneme bližšie, než ste si dokázali predstaviť.

Filmári z BBC už veľakrát predviedli, že dokážu zachytiť zázraky prírody lepšie než ktokoľvek iný. Škatuľka „dokumentárny film“ sa pre ich Earth: Deň na zázračnej planéte asi naozaj celkom nehodí. Chvíľami je to totiž dráma, chvíľami romantická komédia, niekedy western a celý čas – výborný rodinný film. Všetky tie divoké šelmy v Keni, plazy na tichomorských ostrovoch, pandy v čínskej džungli, zebry v Botswane, medvede, žirafy, vorvane, leňochody, tučniaci, kolibríky, myšky, sovy, opičky a nakoniec Človek - sa vo finále zlievajú do jedinej ódy na život, ktorá rozosmeje každé dieťa a dojme dospelého...“

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan