Media|09.08.2018|12:23|VIDEO
 

Don Diablo zahrá fanúšikom 3.11.2018 v Bratislave.

Známy holandský DJ nepochybne patrí medzi priekopníkov elektronickej hudby. Na základe rebríčka DJ Mag Top 100 Poll, v kategórii najlepšie hodnotení umelci elektronickej hudby, sa dostal Don Diablo medzi TOP 11 DJov na svete. Má za sebou mnoho úspechov a ocenení za najobľúbenejšie skladby ako "On My Mind", "Universe" alebo hit "Cutting Shapes". Jeho nový album, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka pod názvom "FUTURE" posunul latku tohto žánru opäť o level vyššie.

Jeho remixy sú nielenže naozaj kvalitné, ale jeho piesne nesú v sebe posolstvo a jeho produkcii sa nevyrovná takmer žiaden uznávaný DJ. Vokály, ktoré nájdeme v každej jednej piesni sú perfektným doplnkom k jeho skladbám. V roku 2014 vytvoril svoje vlastné hudobné vydavateľstvo, ktoré nesie názov "Hexagon". Aj vďaka nemu nachádza umelec nové a nové talenty z oblasti future housu. Prvý song, ktorý nahral v rámci značky bol od Alexa Adaira - Make me feel better. Ďalej pomohol aj ďalším nádejným DJom rásť v ich kariére ako napr. Jonas Aden, Sagan či Zonderling. Sám Don začal vo svojej kariére ako 19 ročný chlapec, ktorý hrával po kluboch a festivaloch vlastnú hudbu. V roku 2009 sa o ňom dozvedel celý svet, keď sa dostal vďaka skladbe "Hooligans", ktorú nahral v spolupráci s raperom Example, na 15. miesto v rebríčku UK Dance Chart. Po čase vydal ďalšie svetoznáme hity ako napr. "Chemicals" v spolupráci s Tiestom.

Obľúbený DJ sa snaží venovať aj charitatívnej činnosti. Preto sa stal ambasádorom kampane Dance4Life, ktorá bojuje proti HIV a AIDS. Vďaka tomuto projektu vycestoval do Afriky, aby pomáhal ľuďom postihnutým takýmto zákerným vírusom. 

Začiatkom minulého roka vyšla jeho vlastná kolekcia oblečenia, ktorá nesie meno "HEXAGON" a samotný autor sa v nej objavuje na každom jeho koncerte. Celá kolekciu navrhol výlučne on, na čo je patrične aj hrdý. 

V Bratislave odohrá veľkolepú šou už 3. novembra v priestoroch Refinery gallery vďaka agentúre MocNoc , ktorá prináša tie najlepšie eventy a svetové mená v celej Európe. Vstupenky si môžete kúpiť tu

Autor: Klaudia Fiolová
fotky @FB

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan