Móda|06.06.2017|11:14
Jenny Jeshko pokrstila vlastný parfum

Módna značka Jenny Jeshko, ktorú založila slovenská návrhárka Jana Ješková má od minulého týždňa aj vlastný rovnomenný parfum, ktorý pokrstili viaceré známe slovenské herečky a osobnosti.

Parfum značky Jenny Jeshko bol prvý raz prezentovaný v piatok 19. mája v Zichyho paláci v Bratislave, kde sa konala módna prehliadka najnovšej kolekcie „Slovenské bohyne a iné tajomstvá“ inšpirovaná olejomaľbami výtvarníčky Dariny Berkovej. Modely predviedli viaceré slovenské herečky Silvia Šuvadová, Lucia Šipošová, Jana Hubinská, ale aj legendárna slovenská speváčka Marcela Lajferová.

Podujatie sa konalo pod záštitou riaditeľky Oddelenia kultúry mestskej časti Staré mesto Lubice Janegovej, ktorá podujatie moderovala.

 „Mať vlastný parfum je snom asi každého módneho návrhára. Vôňa a unikátny outfit je to čo robí každú ženu jedinečnou a originálnou a to sa vo svojej tvorbe od začiatku snažím. Najnovšia kolekcia je toho dôkazom a má podčiarknuť ženu ako bohyňu a prinavrátiť  aj súčasným dámam silu a odhodlanie. Inšpirovala som sa  obrazmi mojej priateľky Dariny Berkovej, ktorá sa vo svojej tvorbe venovala v poslednom období téme Slovanské bohyne“, uviedla Jana Ješková.

Parfum Jenny Jeshko je vytvorený z luxusných čisto prírodných ingrediencii. Vôňa je sviežo ovocno zmyselná, s výťažkom zo vzácneho Neroli v hlave a s jazmínom v srdci parfumu. 

V módnej kolekcii sú použité prírodné materiály: snehobiela madeira na volánových blúzkach a šatách,  tmavozelený ľan a khaki juta s bohatými výšivkami. Niektoré modely sú ušité z jelenice a hodvábneho šifónu rovnako v khaki odtieňoch., ale predovšetkým originálne látky s potlačou olejomalieb a litografii Dariny Berkovej, ktoré boli vyrobené z ekologických materiálov v USA.

 „Modely Jany Ješkovej vystihujú ženu ako nádhernú, magickú slovanskú bohyňu, ktorá sa v nás všetkých ukrýva. Nosenie jej outfitov podčiarkuje ženskú krásu, nezávislosť a silu ženy, ku ktorej sa vraciame po tisícročiach, kedy sila ženy bola udupávaná. S modelmi Jany Jeshkovej mám preto aj hlbší vzťah, keďže moja spirituálna práca je práve o navrátení ženy Bohyne do každej z nás a o akceptovaní ženskej sily mužmi. A teším sa, že som mala možnosť stať sa na chvíľu aj modelkou, čo som pred dvadsiatimi piatimi rokmi odmietla, keď som bola oslovená pracovať ako modelka v Paríži. Modely Jenny Jeshko sú nadčasové a pre mňa reprezentujú SLOBODU“, povedala po prehliadke herečka Silvia Šuvadová.

 

foto: B. Balúchová

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan