Media|29.01.2018|18:24|VIDEO
 

Už dvadsať rokov stojí Karolína Topolová za úspechmi najväčšieho predajcu jazdených a zánovných vozidiel v strednej a východnej Európe. Keď na začiatku svojej kariéry zakladala inovatívne call-centrum v AAA AUTO, ešte netušila, že raz bude stáť na samom vrchole spoločnosti a povedie 2 400 zamestnancov na viac ako 40–tich pobočkách v štyroch krajinách v tomto čisto mužskom biznise.

Karolína Topolová je jedinou ženou v čele veľkej spoločnosti obchodujúcej s automobilmi v strednej Európe. Vo vedení kladie dôraz na zákaznícky orientovaný prístup, čo potvrdzuje aj založenie kontaktného centra s viac ako 200 operátormi,  alebo vytvorenie funkcie zákazníckeho ombudsmana, ktorým je známy motoristický odborník Alexander Štefuca. Svoju pracovnú kariéru zahájila v pražskom hoteli Prague Hilton Atrium ako programová manažérka. V roku 1998 založila call–centrum v AAA AUTO, ktoré sa stalo jedným z najmodernejších a najväčších v tomto odbore v strednej Európe. V roku 2006 postúpila na funkciu Group HR and Call Centre Director, o rok neskôr sa stala viceprezidentkou spoločnosti a podieľala sa na vstupe firmy na českú a budapeštiansku burzu cenných papierov. Pod jej vedením sa spoločnosť v roku 2014 predala za neuveriteľných 6 miliónov eur.

„Vďaka tomu, že som vyrastala medzi bratmi, som mala už od detstva blízko k automobilom, a nikoho z mojich najbližších neprekvapilo, keď som prijala ponuku od už vtedy najväčšieho predajcu jazdeniek v Českej republike. Bola to príležitosť, ktorá sa neodmieta, ale zároveň nesmierne náročná úloha pre tak mladé dievča. Práca pre mňa bola dlhú dobu všetkým, ale vďaka skvelému kolektívu a motivujúcemu nadriadenému som tu strávila šťastných dvadsať rokov a verím, že čoskoro oslávim v AAA Auto štvrťstoročie tak,  ako spoločnosť v minulom roku,“ hovorí s úsmevom Karolína Topolová, ktorá je už šiesty rok generálnou riaditeľkou skupiny AAA AUTO a dodáva: „V Áčkach sa odjakživa cenila pracovitosť a dobré nápady a veľa mojich kolegov z call-centra sa postupne vypracovalo na vysoké manažérske pozície.“

Karolína Topolová je za svoje úspechy oceňovaná aj odbornou verejnosťou, naposledy pred  pár dňami, keď sa opäť umiestnila v prestížnej ankete TOP 25 žien českého biznisu. V posledných troch rokoch bola vybraná medzi najvplyvnejšie ženy českého biznisu podľa časopisu Forbes, v roku 2015 medzi TOP desať žien v slovenskom biznise. Pravidelne sa umiestňuje medzi finalistami českej súťaže Manažér roka, kde navyše získala titul Mladý manažérsky talent. Pod jej vedením sa spoločnosť AAA AUTO posunula v rebríčku CZECH TOP 100 z 67. na 48. pozíciu a získala celoeurópske prestížne ocenenie European Business Awards 2016/2017, kde sa stala druhou najcennejšou  firmou Európy z 33 zúčastnených krajín.

Karolína Topolová nie je len generálnou riaditeľkou nadnárodnej spoločnosti, ale súčasne aj manželkou a mamou štvorročnej dcéry. Hovorí plynulo anglicky a vo voľnom čase rada hrá nohejbal alebo jazdí na snowboarde.

 

foto: AAA AUTO / youtube.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan