Media|02.08.2017|14:27
Kastingy Miss Folklór 2017 potvrdili rozmanitosť a popularitu folklóru u mladej generácie aj za hranicami Slovenska

Štyri kastingy na Miss Folklór sa úspešne skončili na poslednom folklórnom festivale v Detve minulú sobotu. Finálová zostava jedenástich folklóristiek je vybratá a začínajú sa prípravy na finále, ktoré sa bude konať 15. septembra 2017 v hoteli Galileo na Donovaloch pod holým nebom.

Dňa 24. júna pripravili organizátori suťaže Miss Folklór v spolupráci s Kultúrnym centrom v Kysáči v Srbsku prvý zahraničný kasting pre foklóristky z Vojvodiny. Kasting Miss Folklór bol súčasťou programu folklórneho festivalu Zlatá Brána v obci Kysáč. Prezentovalo sa 10 dievčat z rôznych kútov srbskej Vojvodiny pred naplneným hľadiskom divákov. Zaujali tradičným tancom, spevom, ale aj muzikálnosťou. Pre obmedzený počet finalistiek sa porota rozhodla tento rok vybrať do finálovej 11-tky tri dievčatá zo Srbska. Vo finále 15. septembra na Donovaloch sa predstavia tri vojvodinské Slovenky sólovým spevom a tancom, v jednom prípade finalistka predvedie spojenie ľudových prvkov s bojovým tancom Capoeira. Finalistky zo Srbska budú reprezentovať mestá a ich príslušné vojvodinské regióny ako Pančevo, Báčsky Petrovec a Nový sad. Dievčatá zo Slovenska zase predvedú rozmanitosť jednotlivých slovenských regiónov.

Od 24.júna strávia dievčatá v hoteli Galileo na Donovaloch týždenné sústredenie a sú pre ne pripravené rôzne aktivity ako napríklad natáčanie videoklipu v krojoch na Novej Holi, kam sa vyvezú lanovkou. Videoklip sa bude robiť k novej piesni slovenskej kapely Iconito, ktorá napísala pieseň špeciálne pre Miss Folklór.

Finalistky sa budú môcť odreagovať so skúsenou trénerkou aj pri drill dance a piloxingu pri znení ľudových piesní.

 

A toto je 11 krásnych finalistiek Miss Folklór 2017:

  1. Alisa Oravcová, 19 r., Pančevo ( Srbsko, Vojvodina)
  2. Terézia Rekšáková, 20r., Banská Bystrica
  3. Andrea Lačoková, 21 r., Báčsky Petrovec (Srbsko, Vojvodina)
  4. Ivana Magicová, 22 r., Banská Bystrica
  5. Lucia Malagová, 24 r., Prešov
  6. Barbora Kamenická, 18 r., Východná
  7. Miriam Bystričanová, 20 r., Likavka
  8. Zuzana Čajková, 25 r., Gerlachov
  9. Lenka Kerestúriová, 20 r., Košice
  10. Ivana Pašovičová, 26 r., Banská Bystrica

 

 

foto: archív Miss Folklór

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan