Beauty & Health|07.03.2017|14:29
Káva s príchuťou vína

Už si nemusíte vybrať medzi vašimi obľúbenými nápojmi.

Už ste určite počuli z každej strany, že káva je ranná záležitosť a víno patrí na večer. Mladíci z Nappa Valley ale tvrdia opak. Preto začali experimentovať s myšlienkou kombinácie týchto dvoch obľúbených nápojov. Vytvorili kávu, ktorá obsahuje v sebe víno. Áno, dobre ste si to prečítali. "Wineoffe" (wine + coffee) alebo v preklade "vínokáva" sa vyrába tak, že počas praženia kávy pridajú víno, čím sa zmes nasiakne touto lahodnou prísadou a výsledkom je nielen káva, ktorá vonia ako víno, ale chutná ako čučoriedky.

Niektorí odborníci, ktorí ochutnali túto špecialitu tvrdia, že čím viac mlieka sa pridáva do kávy, tým viacej cítiť chuť vína. Takisto odporúčajú, aby ste nechali kávu trošku odstáť kvôli lepšej chuti. Vynikajúcu ľadovú "vínokávu" si môžete vyčariť, ak ju necháte na večer v chladničke.

Samozrejme sa z tohto výnimočného nápoja neopijete, keďže sa víno dáva do kávy len vo veľmi malom množstve kvôli príchuti. Vyskúšať si ju môžete jedine ak si ju objednáte on-line . Kto by ale nechcel takúto špeciálnu novinku vyskúšať a možno sa dostane raz aj k nám na Slovensko do našich kaviarní. My sa už nemôžeme dočkať.

Klaudia Fiolová
foto @shuterstock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan