Culinary|21.02.2017|14:01
Kávové špeciality Tchibo zahrejú dvakrát

Chladnejšie obdobie a mrazy si priam pýtajú lahodné kávové špeciality s netradičnými príchuťami. Výborne chutia, zahrejú a dodajú vám potrebnú energiu. A keď už kávu – tak naozaj kvalitnú a takú, čo zahreje dvakrát. Ako napríklad kávy Tchibo, ktoré sú držiteľmi viacerých certifikátov – okrem iného o trvalo udržateľnom podnikaní, a vás preto môže pri srdci hriať dobrý pocit, že si nielen vychutnávate kvalitnú kávu, ale aj pomáhate.

Tchibo totiž pri výrobe kávy spolupracuje s medzinárodne uznávanými organizáciami pre trvalú udržateľnosť poľnohospodárskej produkcie a spoločensky prijateľných spôsobov pestovania kávy. Všetka káva na kávových baroch Tchibo  a 40 ¨% celkovej produkcie kávy Tchibo pochádza z kávových fariem, ktoré spĺňajú certifikačné štandardy udržateľného podnikania. Pestovanie kávy v takom prípade chráni životné prostredie, podporuje rozvoj komunít a je zárukou, že pri výrobe nebola použitá detská či nútená práca. Prieskumy ukazujú, že zákazníci to dokážu oceniť a čoraz častejšie siahajú po výrobkoch, ktoré spĺňajú kritéria zodpovedného podnikania. Potvrdzuje to aj Eva Kotýnková z Tchibo, ktorá hovorí: „Spoločnosť Tchibo sa usiluje podporovať férovosť, a preto našim zákazníkom ponúkame nielen kvalitné výrobky, ale aj výrobky s pridanou hodnotou udržateľnosti, vďaka čomu môžeme všetci podporiť tých, ktorí si to zaslúžia, pestovateľov v zemiach pôvodu..”

Vybrali sme pre vás niekoľko lákavých kávových dobrôt, ktoré si môžete dopriať v predajniach Tchibo. Ak by ste si chceli niektoré z našich kávových noviniek vychutnať aj doma, máme pre Vás jednoduché recepty, ktoré si zvládne pripraviť každý kávičkár. A vďaka certifikovanej káve Tchibo, ktorá podporuje trvalú udržateľnosť hospodárstva, si tieto lahodné špeciality budete môcť vychutnať nielen dnes, ale aj do budúcna...

 

Café Speculoos

10 ml sirupu Speculose

1 espresso Tchibo

120 ml horúceho mlieka

25 - 30 g šľahačky

škorica

Na dno pohára nalejte 10 ml sirupu Speculose. Zalejte to jednou porciou espressa Tchibo a pridajte 120 ml horúceho mlieka. Premiešajte. Vrch pohára ozdobte šľahačkou a posypte škoricou.

 

Café Griotka

10 ml sirupu Cerise Griotte/Morello Cherry

1 espresso Tchibo

120 ml horúceho mlieka

25 - 30 g šľahačky

7 g Choco toppingu (na šľahačku)

Na dno pohára nalejte 10 ml sirupu Cerise Griotte alebo Morello Cherry. Pridajte 1 espresso Tchibo a 120 ml horúceho mlieka. Všetko to spolu premiešajte. Vrch nápoja ozdobte šľahačkou a čokoládovým topingom.

 

Café Mocha

10 ml sirupu Triple sec

1 dvojité espresso Tchibo

20 g čokoládového prášku

100 ml našľahaného mlieka

 

Na dno pohára nalejte 10 ml sirupu Triple sec. Zalejte to dvojitým espressom Tchibo. Do nápoja pridajte 20 g čokoládového prášku a dobre premiešajte. Na vrch pridajte 100 ml našľahaného mlieka. Penu ozdobte čokoládovým práškom.

 

Vedeli ste, že…?

  • podľa prieskumov agentúry Nielsen, 47 percent spotrebiteľov na Slovensku je ochotných priplatiť si za výrobky alebo služby od firiem, ktoré sa hlásia k pozitívnemu sociálnemu a ekologickému vplyvu,
  • štyria z desiatich slovenských spotrebiteľov si kontrolujú obal, aby si overili, že výrobok vyrobila takáto firma,
  • celý sortiment Tchibo Privat Kaffee obsahuje kávu z certifikovanej produkcie,

Tchibo Barista ponúka 100 % fairtrade certifikované Espresso a Caffè Crema, rovnako aj do aromatických kapsúl Cafissimo sa používa len káva a čaj z certifikovanej produkcie.

 

foto: @Tchibo

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan