Media|21.02.2019|12:14|VIDEO
 

Škandálny príbeh nekonvenčnej a talentovanej ženy, ktorej život bol takisto kontroverzný ako jej romány, ktorými okúzlila parížsku spoločnosť v prvej polovici 20. storočia. Keira Knightley  zvládla svoju úlohu výborne a podľa slov samotného režiséra bola od začiatku jasnou voľbou.

Sidonie-Gabrielle Colette bola zdrojom inšpirácie pre mnohých čitateľov od doby vydania jej prvého románu vo Francúzsku. Jej prvé novely písala pod menom svojho manžela Henryho Gauthiera-Villarsa, známeho pod pseudonymom Willy. Neskôr sa jej ale podarilo od svojho vykorisťovateľského manžela oslobodiť. Román Chéri a Gigi, ktoré vydala už pod vlastným nenom sa stali bestsellermi, pričom román Gigi bol spracovaný aj ako muzikál, ktorý sa stal obrovským hitom. Tentokrát si príbeh spisovateľky môžu diváci vychutnať na filmových plátnach. Anglický režisér Wash Westmoreland sa rozhodol odhaliť prvky jej škandálneho osobného života, ktorý ho fascinoval takmer 20 rokov. „Životopisná drama reprezentuje obdobie, kedy ženy bojovali o väčšiu rovnoprávnosť a muži sa snažili so všetkých síl odolávať. Toto všetko je zobrazené vo vzťahu Colette a Willyho“, povedal režisér.

Keira Knightley, ktorá bola už 2x nominovaná na Oscara, sa do úlohy hneď zamilovala a samotný príbeh bol pre ňu veľmi inšpiratívny. „Puto režiséra ku Colette je obrovský,“ povedala herečka. „Jeho láska k nej je absolútna. Vášeň a úsilie, ktoré tomuto projektu venoval, je ohromujúce. Úplne ma to dostalo.“

Colette je príbeh manželstva, ktoré je v podstate devastujúce, ale ako pri každom vzťahu, aj ich príbeh bol o to zložitejší. Mladá Sidonia-Gabrielle Colette sa zamiluje do 15 rokov staršieho charizmatického parížskeho spisovateľa. Po ich svadbe sa Colette dostáva do žiarivého veľkomesta, ktoré je spojené s nekončiacimi večierkami v opojení s francúzskou smotánkou. Colette sa prispôsobuje novému životu a ponorí sa do bohémskeho života jeho manžela. Inšpiratívne prostredie v nej prebudí kreativitu a spisovateľský talent. Napíše sériu noviel s názvom Claudine. Willy jej to dovolí publikovať ale jedine pod jeho menom. Fenomenálny úspech knižných titulov spraví z manželského páru celebrity. Colette je príbeh ženy, ktorá sa nebála položiť otázky ohľadom spoločenských mravov, sexuality a rovnosti pohlavia. Postarala sa tak o veľké zmeny v spoločnosti.

zdroj@CinemaCity
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan