Culinary|09.05.2019|09:30
Klub Doľany - keď sa snúbi kvalita s primeranou cenou

Myšlienka založiť Klub Doľany nám už dlhšie vŕtala v hlave, podporiť predaj slovenského vína, nakoľko je spotreba alarmujúca oproti spotrebe dovážaného vína.

A preto, v JM Vinárstve sme sa rozhodli založiť Klub Doľany.

Klub Doľany je združenie obchodníkov s vínom JM Vinárstvo Doľany za účelom propagácie a zviditeľnenia vín z vlastných viníc na celoslovenskej úrovni. Rozhodli sme sa ísť s tou najlepšou cenou vybraného vína na trh vinoték a zároveň oslovili vinotéky, aby sa k nám pripojili a ponúkli svojmu zákazníkovi víno z Malých Karpát za jednotnú cenu 2,99 €.

 

Čo všetko stálo za realizáciu myšlienky Klubu Doľany a hlavne cenou?

 

Museli sme sa naučiť efektívne pracovať s vinotékami. Zabezpečiť, aby sa veci uskutočnili tak, ako boli naplánované, či už degustácie vo vinotéke, ich a naša schopnosť marketingu, reklamy či už cez sociálne siete, printy. Zisťovali sme aj príčiny nízkej efektivity, prečo niekto dosahuje ciele s ľahkosťou a niekto iba s vynaložením obrovského úsilia.

Efektivitou práce sme museli začať najprv u nás v JM Vinárstve.

 


Ako dobre viete, nie sme len vinári, ale aj vinohradníci, začali sme hľadať cestu už vo vinici. Kvalita vína začína práve tam.

Hľadali sme cestu, ako sa menej narobiť a mať efektívne urobenú prácu. Preto porast aj pôdu ošetrujeme modernou agrotechnikou, veľký dôraz kladieme na strihanie, viazanie, lebo tam sa začína s plánovaním úrody. Všetky práce sa snažíme včas naplánovať, zabezpečiť správny počet ľudí, techniky, aby udržali vinič v kondícií, v dobrom zdravotnom stave, sledujeme prognózy získane z meteorologickej stanice v našom vinohrade. Na jej základe robíme všetky aplikácie – postreky ochranných prípravkov. Zdravé hrozno treba obrať v správny čas. Tu je tiež treba všetko pripraviť k zberu a už mať zároveň pripravenú pivnicu na uskladnenie úrody.

Už roky pri výrobe vína vsádzame na technológiu. Sledujeme trendy, aby sme neustále zvyšovali efektivitu výrobných procesov, a tým aj kvalitu nášho vína. Snažíme sa zabezpečiť maximálnu možnú rýchlosť „spracovania“,  naša vinárska technológia je „predimenzovaná“,  aby sme zvládli bezproblémovo spracovať až 90 000 kg hrozna za deň, teda celú úrodu približne za 15 dní. 

 


A práve teraz, keď sme sa efektívne naučili pracovať vo vinici a pivnici, prišiel čas na efektívnu komunikáciu s majiteľmi vinoték. Tá je naozaj nesmierne dôležitá. V prvom rade sme počúvali, naučili sa rešpektovať a reagovať na požiadavky slovenských vinoték a hlavne si budujeme vzťahy medzi sebou.

K dnešnému dňu máme 34 vinoték v Klube Doľany. Spolu sa pokúšame propagovať vína z vlastných viníc JM Vinárstva Doľany, každý mesiac iné víno „VÍNO MESIACA“, ale vždy za tú istú cenu 2,99 € vo VINOTÉKACH KLUBU DOĽANY.

 

Vína mesiaca kúpite v týchto vinotékach:

 

Vinotéka pod Vinbargom

Bardejov

Palkech

Beluša

Vinotéka u Chrappu

Bratislava

Maxim vinotéka

Bratislava

Vinotéka pod Bradlom

Brezová pod Bradlom

Vinotéka Domček

Čadca

Vinotéka JM Vinárstvo Doľany

Doľany

Vinotéka Viktoria

Dolný Kubín

VinCent

Dubnica nad Váhom

Vinotéka s Pivotékou u Rescatora

Galanta

Vinotéka Ilava

Ilava

Porta Regni

Jablonica

Valach – tradičné slovenské a české výrobky

Košice

Cheers KVP

Košice

Vinotéka Leopoldov

Leopoldov

World Wine Gallery

Myjava

Vinárska Stodola

Nitra

DIVA-WINE

Partizánske

NajVíno

Partizánske

Vinotéka LaStella

Piešťany

Karafka

Piešťany

Vinotéka Šváby

Prešov

Vinotéka pri Trezore

Prievidza

Me-Medovina-Vino

Revúca

Vinotéka Perun

Rohožník

Vinotéka Sommelier no.1

Stupava

VinoWine

Šala

Vinotéka Bavorák

Štúrovo

Vinotéka VineVille

Topoľčany

Vinotéka  Biskupická /Čičo

Trenčín

GrandVino

Trenčín

Dom Vína

Trnava

Vinotéka Klaret

Trnava

Vinotéka Gubran

Vlčany

Vinotéka – výber kvalitných vín a destilátov

Želiezovce

 

Dúfame, že pri pohári dobrého vína sa Vám rozviaže jazyk a rozprúdia sa výmeny názorov,  že objavíte kvalitu slovenských vín, ktoré uprednostníte pred vínami zo zahraničia.

Pamätajte, že dobré víno nemusí byť vždy to najdrahšie.

A čo na záver? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a my Vám priblížime každú jednu vinotéku, jej príbeh ako aj víno z našich viníc.

 

Na zdravie, priatelia!

 

Autor: Kornélia Klúčiková

Foto zdroj: FB JM Vinársstvo Doľany

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan