Media|26.11.2014|17:26
Knihy s príchuťou horkej lásky

Silvia Antalíková je slovenská spisovateľka, ktorá píše o láske. To nie je nič zvláštne a nič prekvapujúce, no v jej knihách nenájdete lásku v stereotypných situáciách.

Predstavte si ženu, ktorá celý svoj život podriadi kariére. Ženu, ktorej chýba akýkoľvek materinský cit a jediné, čo ju zaujíma, je úspech, ktorý chce dosiahnuť. Nemyslí na to, že si raz s manželom založí rodinu, pretože to nie je ten cieľ, ku ktorému by chcela smerovať. Odvážili by ste sa súdiť ju? Je niečo zlé na žene, ktorá nechce mať deti? A máte vôbec právo súdiť niekoho, kto sa odmieta riadiť stereotypným chovaním? Príliš veľa otázok nám napadá pri takejto kontroverznej téme. Ale práve to je jeden z motívov, ktorého sa Silvia Antalíková vo svojej knihe Čo môžu muži, môžem aj ja chytila. Správanie, ktoré sa skôr očakáva u mužov, dala ženám, a naopak. Ak chcete vedieť ako nakoniec táto kontroverzná výmena rolí dopadne, siahnite po knihe Čo môžu muži, môžem aj ja. Možno vás bude šokovať, ale vedzte, že aj takéto veci sa dejú.

 

 

Sama Silvia hovorí: „Inšpirujú ma súčasné a aktuálne témy, pretože vzťahy sa za poslednú dobu výrazne a podstatne zmenili.“ Možno práve tieto zmeny ju priviedli k napísaniu knihy Racioláska. Večná dilema. či sex a láska je to isté, či môžu existovať bez seba a ako to celé dopadne, keď sa do toho primiešajú aj peniaze ako najlepšie afrodiziakum.

Počas dlhých zimných večerov vám budú tieto knihy robiť najlepších spoločníkov.

 

foto: Marenčin PT

 

by WM

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan