Fashion & Luxury|03.12.2012|12:13|GALLERY|VIDEO
Kožušiny sú súčasťou ruskej nátury

Tvrdí to kožušinový mág Igor Gulyaev, ktorý prišiel nedávno na Slovensko, aby počas Bratislavských módnych dní predviedol svoje kožušinové modely. Pre internetový magazín Womanman prezradil viac o svojej tvorbe a živote.

Vaše kožuchy majú vo svete zvučné meno. Aké modely ste priniesli na Slovensko?

Čo sa týka farebnosti, priniesol som so sebou rôznu farebnú škálu. Materiálovo ide o kožušiny z líšky, nutrie, veveričky.... V Rusku je nosenie kožuchov bežnou záležitosťou, no aj vo svete sú mimoriadne obľúbené. Som rád, že aj na Slovensku.

Vo svete sú vašimi klientkami aj známe herečky či speváčky...

Robil som kožuch pre speváčku Whitney Houston, Ornellu Mutti a mnohé ďalšie známe ženy, ktoré sa v mojich kožušinách cítili skvelo a výnimočne.

Ako ste sa dostali k navrhovaniu kožuchov? Odjakživa ste inklinovali k móde?

Už odmalička som bol obklopený prostredím, kde bola móda samozrejmosťou. Moja mama aj stará mama boli krajčírky a mne sa toto remeslo veľmi páčilo. Navyše, Rusko je krajina, v ktorej má každý nosenie kožušín v génoch, vyplýva to z našej minulosti, zimy, ktorá u nás panuje. Začínal som ako každý, šil som kožuchy, neskôr som si otvoril butik a dostal svoju tvorbu aj do sveta. V súčasnosti chodím často do Ameriky, mávam prehliadky v Paríži, Londýne, Miláne, ako aj u nás doma v Moskve alebo Petrohrade, kde mám svoj butik.

Medzi mestá, v ktorých často predvádzate svoje modely, môžeme zahrnúť už aj Bratislavu. Ako sa vám na Slovensku páči?

Na Slovensku sa cítim ako doma, pretože nátura Slovákov je podobná s ruskou. V Bratislave som už po druhýkrát, naposledy to bolo pred dvoma rokmi, keď som po prvý raz prijal pozvanie prísť na Bratislavské módne dni. Vtedy som si stihol mesto pozrieť detailnejšie a veľmi sa mi zapáčilo, pretože dýcha históriou a modernosťou zároveň. Teraz som mal menej času, pretože bohatý program módnych dní mi neumožnil toľko vychádzok po meste. Namiesto mňa si však návštevu Bratislavy užil viac môj syn Denis.

Syn vás v Bratislave sprevádza, zrejme však tomu nie je tak vždy. Stíhate sa popri svojej kariére a cestovaniu venovať aj rodine?

Je to skutočne náročné. Syna brávam so sebou, pretože sa mi stará o ekonomické a administratívne záležitosti. Venuje sa manažmentu, je mi veľmi nápomocný. S manželkou sa vídavam pomenej, pretože som často na prehliadkach v zahraničí. Keď môže, ide so mnou. Vždy som rád, keď sa môžem vrátiť domov a venovať rodine. Sme si o to vzácnejší.

by WM

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan