Showbiz|30.06.2017|09:46
Kráľovná v tieňoch

Séria, ktorá vás chytí a očarí. Silná ženská hrdinka, ktorá je sebestačná a nie je odkázaná na nikoho. Vie sa o seba postarať, poradí si v každej situácii.

Je tu štvrté pokračovanie najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla.
Kráľovná v tieňoch.

Celaena sa vracia do nenávideného impéria.
Aby sa pomstila.
Aby zachránila svoje kedysi mocné kráľovstvo a postavila sa zoči-voči tieňom z minulosti. Odkedy akceptovala svoje férske dedičstvo, už nie je najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien.

Teraz je Aelin Galathynius, dedička terrasenského kráľovského trónu. No kým sa zmocní trónu, musí bojovať. Za svojho bratranca - bojovníka ochotného za ňu položiť vlastný život. Za svojho priateľa - mladíka spútaného v temnom väzení. A za svoj ľud zotročený surovým kráľom, za ľud očakávajúci návrat kráľovnej.

Stiahni si Kráľovnú v tieňoch hneď teraz.

Sarah J. Maas píše fantasy pre young adult. Jej prvá kniha pod názvom Trón zo skla (Throne of Glas ) bola preložená už do 23 jazykov. Na tejto knihe Trón zo skla už začala pracovať v šestnástich. V roku 2010 autorské práva na knižnú sériu Trón zo skla zakúpili Bloomsbury a séria obsahuje 6 dielov.

Sarah J. Maas je asi najvychytenejšia autorka young adult fantasy. Jej debut Trón zo skla bol návratom ku klasickej epickej fantasy pre tínedžerov, kde dlhé roky dominovali postapokalyptické a dystopické romány.

So sériou vstúpili do YA literatúry trochu starší hrdinovia a hrdinky, ktoré sa ničoho neboja. Maasovej romány sú premyslené, nemajú žiadne hluché miesta a z dielu na diel je zdá sa lepšia. Jej knihy sa pravidelne objavujú na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times. Z jej dvoch knižných sérií, ktoré vychádzajú paralelne, sa predali viac ako tri milióny výtlačkov. Knihy vyšli v preklade v 29 jazykoch a štvrtá kniha. novinka Kráľovná v tieňoch vyhrala ocenenie ako najlepšie YA sci-fi/fantasy roku 2015 na portáli Goodreads.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan