Móda|25.11.2014|11:17|VIDEO
Kráľ červeného koberca: Elie Saab

Elie Saab je jednoznačne najväčším miláčikom celebrít. Takmer žiadna spoločenská udalosť sa nezaobíde bez šiat tohto libanonského návrhára.

50 ročný dizajnér začínal s navrhovaním luxusných svadobných šiat a rób. Na ich výrobu používal len najdrahší materiál, perly, kryštál, čipku či hodváb. V roku 1981 začal študovať módu v Paríži a o rok neskôr  si otvoril prvý obchod. Do povedomia hviezd sa dostal v roku 2002, kedy si herečka Halle Berry obliekla na odovzdávanie cien Filmovej Akadémie jeho model. Aj o rok neskôr si čokoládová kráska vybrala Elieho.

Pred jedenástimi rokmi uviedol prvýkrát svoju haute couture kolekciu, teda modely, ktoré si môže dovoliť len horných ...no ani nedokážeme odhadnúť, koľko by to malo byť. Jeho modely pravidelne vídať na filmovom festival v Cannes, na Oscaroch či hudobných cenách Grammy. Elieho miluje Jessica Chastain, Jennifer Lopez, Julia Roberts či Taylor Swift. Tá vo svojom novom videoklipe vystriedala hneď dve Elieho róby. Reklama na nezaplatenie!

A prečo ho všetci tak milujú? Bude to asi tým, že každý jeden jeho model vyvoláva taký ten „wau“ efekt.  Princeznovské róby, ale aj tie „obyčajne jednoduché“ by chcela mať na sebe aspoň raz za život každá z nás. No bohužiaľ, pokiaľ nie ste ochotné zobrať si úver, alebo šetriť aspoň desať rokov...

Ale ak nie originál, aspoň môžete načerpať inšpiráciu na nadchádzajúcu plesovú sezónu od hviezd, ktoré tento rok predviedli Elieho modely na červenom koberci.

A takto vyzerá svadobný model z dielne Elieho Saaba. Chceli by ste sa v takýchto šatách vydávať?

by R

zdroj fotografií: sita.sk, instagram.com/eliesaabworld

 

 
Video 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan