Zdravý životný štýl|12.03.2015|10:31
KRÁSNA A ODDÝCHNUTÁ! DOPRAJTE SI OBČAS POOBEDNÝ 20 MINÚTOVÝ „LUXUS“!

Máte pocit, že po poludňajšom obede by sa Vám zišlo malé zdriemnutie? Nie je to iba lenivosť, ale telesná potreba. Poobedná 20 minútovka prospeje zdraviu aj kráse. Len keby sme si tento luxus mohli dopriať každý deň ...

Kancelária s pohovkou na malú siestu. Takého zamestnávateľa, ktorý by zainvestoval do poobedného gauča na zdriemnutie má asi málokto. A takého, čo by to aj toleroval?

Ak ste si však pánmi vlastného času, potom si tento luxus doprajte!

...malé zdriemnutie namiesto potrebného popoludňajšieho kofeínu v šálke kávy...

Nie je to náhoda, že doslova potrebujeme svoju každodennú popoludňajšiu dávku poriadnej kávy. Naše telo je unavené a „baží“ po krátkom leňošení. Nemáme však čas na svoju 20 minútovku. Kofeín nám slúži ako náhrada kvalitného odpočinku. Ak máte možnosť, vymeňte aspon občas kávičkovú rutinu za pohodlný poobedný spánok.

...budete sa cítiť ako vymenení a sviežo. Bez kofeínu a malej čokoládovej dobroty, ktorou občas radi zhrešíte na doplnenie energie. Prospejete zdraviu aj svojim krivkám.

Po zdravotnej 20 minútovke, dostane telo nový impulz a Vy budete opäť pripravení bojovať proti nástrahám druhej polovice dňa...aj bez šálky kávy, či čokoládovej tyčinky, ktorú si niekedy potajme dáte na dobytie bateriek.

...20 minút pôsobí nevinne a také aj tieto vzácne minúty sú! Ale taká hodinka a pol? Tej sa vyhnite. Je nebezpečná!

Poobedný spánok, ktorý trvá viac ako hodinu môže mať negatívne následky. Takéto už naozaj „luxusné“ poobedné vylehovanie dokáže uškodiť zdraviu. Môže v tele vyvolať zápal, ktorý skracuje život. A potom určite netúžite!

 

Žiť svoj život v luxuse! To neznamená iba to, že sme obklopení bohatstvom a vysnívaným šatníkom s kúskami od svetových návrhárov. Luxus znamená aj poobedná 20 minútovka. Niekedy si však treba dopriať a dá sa to aj bez peňazí. Luxusné poobedné zdriemnutie je zadarmo. Keď ste doma a máte túto šancu, nepremrhajte ju! K zdraviu a ku kráse vedie aj niekoľkominútová poobedná siesta.

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan