Domácnosť|18.08.2018|14:24
„Krásne“ triky „starých mám“

Máma vždycky říkala: „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš“. Známy výrok z populárneho filmu. No viete, čo hovorí tá moja? „Keď sa ti rýchlo mastia vlasy, tak si ich nasprejuj lakom na vlasy. Máš „k dobru“ pól dňa, niekedy aj deň.“ A o tom bude článok od WomanMan magazine. Poznáme tie najlepšie „krásne“ tipy a triky „starých mám“! V obchodoch nenájdeš, iba vo WomanMan magazine!

Ale predsa len, drobnosti z obchodov pomôžu na tajné recepty na krásu. Návody, ako ich správne použiť na ich zadnej strane nenájdete. Pochádzajú z hláv skúsených žien. Všetky máme svoje „krásne“ triky, ktoré sú na nezaplatenie. Vyspovedala som mamu, babku, kolegyňu v práci, aj šéfredaktorku pre Našu - Vašu tajnú „topku“ domácich medicín krásy!

LAK NA MASTNÉ VLASY

...nočná mora každej ženy...

Každá máme „svoje“ dni, keď sú vlasy krásne, lesklé, príjemné na dotyk. Ale máme aj také, keď sa to už nedá vydržať. Niektoré aj každý druhý deň. Rýchlo mastiace sa vlasy sú ako zlý sen, ktorý nás sprevádza niekoľkokrát do týždňa. Nie vždy máme chuť a predovšetkým čas sa mastným vlasom venovať. Moja mama radí: „lak na vlasy“. Skúste si prelakovať „polomastné háro“ zdiaľky lakom na vlasy. Nevravím, že to je riešenie, ktoré Vás zbaví nečistôt a osveži pokožku, ale zaberie! Lak na vlasy, mastnotu „naseje“. Pomôžete si aspoň na ten jeden deň v práci. Poteší Vás lak na vlasy.

LAK NA NECHTY „zaláta“ Vaše tajné „dierky“

...na jeho farbe záleží...

Pančuchové nohavičky sú nevyhnutnou výbavou domácnosti. Pre mňa určite. Dobre viem, že v zásobe musím mať aspoň dvojo. Pre riziko malých dierok, ktoré narastajú do veľkých rozmerov. Čo robiť v prípade, keď sa minú zásoby „silonkovej špajzičky“? Mne zostali iba malé pančuchové dieročky? Zoberiem priesvitný lak na nechty (Must Have dámskej domácnosti) a začínajúce sa „očko“ jemne potriem priehľadným pomocníkom. Pančuška sa spevní a „očká“ sa nerozmnožujú. Skromné ženy si postačia aj s tými dvomi na tvári.

BÁJNA VODA OCTOVÁ vlasy nerozvonia, ale rozžiari

...a predsa niektorým vonia...

A keď nie, je aspoň účinná. Ak si šampónom umyté vlasy prepláchnete koncentrátom vody a octu – zažiarite. Na horúcom slnku aj pod mrakom. Namixujte si svoj „lesklý drink“. Nie pre lesklé oči, ale vlasy. Kombináciou približne jedného litra vody s jedným „póldeci“...octu...získate miešaný drink pre lesk vlasov. Následne použite kondicionér. Výsledkom budete milo prekvapené.

Soľ je nad zlato a ZUBNÁ PASTA NA(d) STRIEBRO

Otvárajte staré šperkovnice a spolu s nimi zubné pasty. Nehcem, aby ste si náušnicou umyli zuby, skôr naopak. Nie je nad použitie zubnej pasty na zašednuté, zahrdzavené strieborné šperky. Nepotrebujete drahú pastu na bielenie, vystačíte si aj s obyčajnou za pár eur, možno centov. Okrem starých šperkov, vytiahne aj tú starú zubnú kefku, ktorú už nepoužívate. Alebo vymeňte súčasnú za novú – aj tak by sa mala meniť každé tri mesiace - a máte to dvakrát v jednom – krásne zuby vyčistené novou kefkou a strieborné šperky „prebrúsené“ zubnou pastou. Naneste ju na zubnú kefku a šperky jemne čistite. A prepláchnite – umyté zuby i šperky. Ako nové za pomoci „starej“ kuchyne.

Od žien k ženám. Od kolegýň, kamarátiek k Vám. „Krásne“ triky „starých mám“!

 Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: www.tumblr.com

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan