Kryolýza, invazívna alernatíva liposukcia prichádza na Slovensko

Ošetrenia, ktoré lákajú na okamžitý úbytok centimetrov a sľubujú zázračne rýchle chudnutie, nám ponúkajú v salónoch takmer denne. A aj keď nám rozum často radí spáliť prebytočné zásoby tukov nahromadených v našom tele pohybom, predstava, že želaný efekt môže nastať aj po zdriemnutí v pohodlnom prístroji je omnoho príjemnejšia. Je to ale naozaj také jednoduché?

O strate kilogramov pomocou najrôznejších prístrojov môžeme hovoriť iba v úvodzovkách.  Spoločným menovateľom chudnutia by mal byť úbytok telesného tuku. Znamená to, že tuk z tela jednoducho musí zmiznúť preč.  Všetky metódy, ktoré spočívajú v premiestnení tuku a jeho vmasírovaniu na iné miesto , ale nie sú chudnutím.  Ak teda po prístrojovom ošetrení máte síce menší objem stehien, ale rovnakú hmotnosť, ide iba o modeláciu. Tá môže byť v lepšom prípade aj trvalá. A na to už slúži liposukcia.

Kryolýza  -  alternatívna invazívna liposukcia

Za touto prelomovou novinkou stojí profesor Manstein z Harvardu, ktorý je známy  aj  ako vynálezca unikátneho frakčného laseru. Princípom kryolýzy, chladivej terapie , je zachladenie tukových vankúšikov vedúce ku kryštalizácií lipidov.  Výhodou chladivej metódy je okrem iného aj jej  jednoduchosť. Tukové bunky dostávajú signál, ktorý spúšťa ich postupné odumieranie – vtedy hovoríme o naprogramovanej smrti buniek. Tie sú následne odstránené bielymi krvinkami pomocou lymfatického systému.

Pozitíva kryolýzy

Tkanivo obklopujúce tukové bunky je pred procesom chránené, keďže nereaguje na ochladenie. Pri tejto novej metóde nedochádza k poškodeniu okolitých tkanív. Ide o o bezpečnú procedúru odstraňujúcu tukovú vrstvu v okolí nervov, svalov, kostí. Nepoužívajú sa žiadne ihly, ide o neinvazívnu metódu. Nedochádza k porušeniu integrity kože. Po použití nie je nutné použitie liekov utlmujúcich bolesť.

Vybraný tukový fald sa zhruba hodinu chladí na teplotu okolo štyroch stupňov celzia. Počas počítačom riadeného zmrazovania tukové tkanivá umierajú a nasledujúce tri mesiace sa postupne strácajú.

Ihneď po procedúre sa môžete vrátiť k bežným denným činnostiam, keďže rekonvalescencia nie je nutná. Kryolýza resp. kryolipolýza je vhodná pre všetkých, ktorí sú nespokojní so stredne veľkými tukovými vrstvami na svojom tele, ktoré nie sú ľahko odstrániteľné diétou alebo cvičením.  Pokiaľ je vašim cieľom lokálna redukcia tukových tkanív a chirurgického zákroku sa štítite, použitie tejto revolučnej metódy môže byť pre vás tým pravým.

Výsledky procedúry sú viditeľné a hlavne, pôsobia prirodzene. Po ošetrení sa môže v danej oblasti objaviť začervenanie, ktoré môže trvať niekoľko minút až hodín. Niektorí klienti môžu pociťovať jemné brnenie , a to až po dobu ôsmych týždňov. Po prvom ošetrení  sa množstvo podkožného tuku  zníži o 22%, následne efekt narastá v priebehu 2-4mesiacov. Dôležité  je, že pri tejto novinke nedochádza k nerovnostiam a tukové bunky sa ničia nenávratne.

Kontraindíkácie procedúry

Tehotenstvo, menštruácia či kovové implantátyv tele, ľudia s chorobami srdca či kardiostimulátorom, pacienti trpiaci rakovinou , epileptici a ťažkí cukrovkári nemôžu procedúru absolvovať.  Pre všetkých ostatných klientov je metóda vhodná a využívať ju môžu na ošetrenie brucha, bokov, zadočku, nôh, rúk či kolien.

 

by WM

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan