Blogy|Barbara :)|21.01.2014|21:13

Prirodzenosť verzus dokonalosť ?! Ku ktorému ,,táboru" patríte?

      Žijeme v dobe, v ktorej sa slovo krása príliš často skloňuje, vyskytuje, kde sa krása rovná úspechu, rýchlejšiemu postupu a napredovaniu, lepšiemu alebo  komfortnejšiemu životu. Stále viac a intenzívnejšie nám média predostierajú koho možno považovať za krásneho i úspešného a tak sa pomaly a isto stávame obeťami ľudí, ktorí sa starajú o náš zovňajšok a stále bežnejšie a frekventovanejšie sú naše návštevy na klinikách plastickej chirurgie.  

    Priznávam mňa samú táto téme zaujíma a som tzv. ,,obeťou toho ako vyzerať dobre". Nedávno som prešla náročným obdobím... Končila som vysokú školu, nečakane sa mi narodilo dieťa a môj život to značne zmenilo. Nemajúc žiadnu oporu zo strany otca dieťaťa, bez partnera. Cítila som sa nemilovaná, neatraktívna a nedocenená. Preto som si raz večer sadla a napísala, čo všetko by som od života chcela a čo preto potrebujem urobiť. Akú „obeť“ priniesť aby bol môj život lepší, hodnotnejší a aby som sa cítila byť krásnou, atraktívnou a úspešnou. Rozhodla som sa prejsť radikálnou zmenou image a ako prvé schudnúť 15 kíl :) a začať meniť svoj život od základov. Často krát som si kládla otázku: ,,Mám právo mať úžasného muža pokiaľ nie som dostatočne krásna?" Dlho som nad tým uvažovala a zistila som, že najprv sa musím cítiť sama krásna na to, aby ma niekto iný mohol tak vnímať a je dokonca jedno aké prostriedky nato použijem! Musím poznať svoju hodnotu a to, že budem krásna, dokonale štíhla so super poprsím ešte nezaručuje, že stretnem úžasného muža :).

    Naše vnímanie koho pokladať za krásneho určite ovplyvňuje prevládajúci spoločenský názor. Keď sa niekedy za plus považovala postava ,,krv a mlieko" a  pár kíl navyše nebol žiadny problém, v dnešnej dobe sa pár kíl problémom stáva. Paradoxne sa javí, že niekedy sme u žien vnímali i vyžadovali väčšiu výzorovú rozmanitosť. V súčasnosti sa v našej kultúre ženy stále viac a viac na seba podobajú: štíhlosť, botox, umelé prsia a ,,kačacie pery" sú kultom dnešnej doby. Stačí sa v lete prejsť po bratislavskom korze a zarazí nás podobnosť. Podobnosť v tom ako ženy vyzerajú, i v tom ako sa správajú, vystupujú... Facebookové profily zahlcujú  takmer rovnaké fotky žien s našpúlenými perami, ktoré sa rovnako nastavujú a prezentujú s neskrývanou snahou nájsť toho ,,pravého a dokonalého". Ponúknuť čo“ najviac“  a  dostať čo najviac. Nie jedinou a najdôležitejšou otázkou však ostáva:  „je toto ozajstná krása?" Odpovedať si musí každý sám.

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan