Líčenie ako z prehliadkových mól

Fotky modeliek z prehliadkových mól bývajú dokonalé. Krásne šaty , vlasy a dokonca aj jednoduchý make –up na nich vyzerá skvelo. Samozrejme, je za tým  dobrá práca vizážistov a hodiny príprav, no v reálnom živote, to však takto nefunguje.   

Spýtali sme sa Renáty Lenčéšovej, teamleaderky agentúry a vizážateliéru Le Ren, ako dosiahnuť dokonalý make-up na bežný deň.

 

Na prehliadke k modelom od Petry Pršovej, Veroniky Kostkovej a študentov SUŠ Trenčín  si zvolila extravagantný make-up a vlasy. Modelky mali dokonca žlté pery, sú takéto farebné pery trendom pre jeseň zimu?

Zvolila som si ich na prehliadku, lebo sa mi to pozdávalo k modelom, ktoré sa prezentovali a taktiež ešte k obdobiu jesene, ktorú máme- s ešte teplými zábleskami slniečka s popolavohnedočiernou farbou zoraných polí. Účes - ako plod jesene.

 

Ženy chcú byť ale stále krásne, ale väčšinou nemajú za sebou tým profesionálnych vizážistov.   

Aké základné kroky musíme spraviť, ak chceme mať dokonalý make-up na bežný deň?

V prvom rade je to starostlivosť o pleť. Na pestovanej pleti prípravky vyzerajú prirodzenejšie, samozrejme ak to nepreženieme a ladíme s vkusom. Doporučovala by som ženám absolvovať jednodňový kurz líčenia. U nás si ho každý môže opakovať zdarma a to je myslím veľká výhoda. Vždy môžu mať čerstvé informácie od viacerých vizážistov. Základ je pekne si vymodelovať tvár kvalitnými korektormi, make-upom a tónovacím púdrom. Na bežný deň potom stačí podčiarknuť hustotu rias, vytiahnuť tvar oka, aby oko bolo základom a tiež aby bolo pekne uložené a dostatočne veľké k tvári.  S očami sa dajú robiť divy. Správnou technikou zvolenou pri maľovaní očí, vieme zmenšiť veľké líca, skrátiť dlhý nos, korigovať tvary. Po nalíčení by mala pleť pôsobiť sviežo, zdravo, príjemne, mala by vyžarovať.   Ešte pokoj v duši je dôležitý, tiež sa odzrkadľuje na tvári. Keď si všimneme ľudí, ktorí  sa obetovali za druhých, majú živé veselé oči a v tvári im hrajú iskričky.

 

Blížia sa stužkové a potom aj plesová sezóna.  Stále platí, že nemôžu byť výrazné oči aj pery zároveň?

Ak je tvárička malá, môže jej ublížiť akákoľvek výraznosť. Možno len tón v tóne a vymyslieť niečo zaujímavé aj k povahovým vlastnostiam. Ak je tvár veľká , môže mať výrazné aj líca, oči aj pery, ale stále si to pýta- úsmev. Je to veľmi individuálne. Dôležitý je temperament , partner, oblečenie  a samozrejme  akcia, na ktorú sa chystajú.

 

Je nejaký zásadný rozdiel medzi líčením na prehliadky  a líčením na plesy?

Ak sa jedná o komerčnú prehliadku, nemusí tam byť rozdiel oproti plesovému líčeniu. Ak sa jedná o prehliadku pre návrhára, ktorý je osobitý a svojský, mal by byť make-up doplnkom. Mne sa páčia výzvy. Buď má návrhár špeciálne požiadavky alebo vymyslím niečo ja. Je zaujímavé, keď sa po našich prehliadkach so sklzom pol roka alebo rok objaví niečo podobné na svetových mólach. Stalo sa mi, že sa na mňa hnevali vizážisti aj jeden návrhár a dokonca aj modelky za zrealizovaný nápad / musím podotknúť, že to bolo na moju akciu, inokedy  vždy rešpektujem návrhára alebo organizátora prehliadky/a potom sme sa vytešovali všetci z výsledku. Raz sme maľovali modré uši, lebo návrhárke nestihli poslať z Čiech nové modely, išla so staršími a bola z toho smutná- potom sa tešila a doteraz, keď ma modelky vidia prídu a hneď hovoria, že som im maľovala modré uši- už by som na to aj zabudla. Páčilo sa to aj divákom- no minimálne ich to zaujalo, aj kameramanov a fotografov.

Čomu by sme sa mali vyvarovať , čo je úplné faux pas  líčenia tejto sezóny?

Menej je  niekedy viac. Prvoplánové zväčša omrzí. Keď je to s vkusom a inteligenciou, vždy je na čo pozerať.      Napríklad minule som si skúšala šaty. Priniesli mi ich , aby som si ich vyskúšala a že vyzerám sexy. To nepochopím, načo má žena vyzerať sexy. Vzbudzuje pozornosť na to, čo má ostať skryté, keď sa všetko ukáže na verejnosti, čo ostane na doma? A historicky , nepoznám ani jednu ženu, čo by bola šťastná keď vyzerala sexy alebo presnejšie ktorá by šťastná zomrela. Tiež nechápem, keď sa žena bojí zostarnúť, alebo keď sa z vrások  robí strašiak. Žena s dobrým srdcom má aj vrásky pekné.

 

Menej je niekedy viac. Zdravé sebavedomie a úcta s sebe samej a hoci len malý úsmev milé dámy- občas dokáže viac než dobrý make-up. Takže verím, že ak k make-upu pridáte dobrú energiu, zaručene zažiarite aj v týchto chladných jesenných dňoch.

www.leren.sk

 

 

Text: Patrícia K.

Foto: Ivana  P. Santová

 

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan