Zdravý životný štýl|04.08.2017|16:58
Love is in the AIR (conditioning)?!

Názory sú rozporuplné! Klimatizácia - áno, či nie...

V tomto teple poteší chladný vánok vyklimatizovanej miestnosti, pozor však na jeho zradné pohladenie...

Keď stúpa ortuť v teplomeroch, keď sa nedá dýchať z tepla, vtedy ju milujete viac ako čokoľvek na svete! Faktom je, že niekedy jej chladná sila ubližuje – okrem „zdravého“ ochladenia, má aj svoju nezdravú tienistú stránku.

ODOLAŤ JE ŤAŽKÉ – „NIE“ ALE NIEKEDY PROSPEJE

Kedy? Ak to zachádza do príliš veľkých rozmerov – v tomto prípade do veľkých teplotných rozdielov. Vtedy spôsobuje viacero problémov.

...má svoj SYNDRÓM...

Výmysel to nie je. Existuje „syndróm klimatizácie“ . Rozumieme pod ním syndróm priestorov, ktoré sú priam preklímované a vychladené na ťažko znesiteľné maximum. Teplotné rozdiely medzi vnútorným priestorom a vonkajším ovzduším sú vysoké.

...syndróm tepelných šokov a chorôb...

Znížená imunita, tepelné šoky, angína, choroby dýchacích ciest, zhoršovanie alergických reakcií a mnohé ďalšie. Aj také môžu byť zákerné účinky zradného chladného vzduchu.

...dámy pozor – chcete mať v lete krásne vlasy? Klíma vám sen skazí...

Pretože vysušuje vlasy. Ak chcete byť počas horúcich dní zdravé a krásne dodržujte nepísané pravidlá klímy...

10 MINÚT STAČÍ

Tak pekne na striedačku. 10 minút nech je ON a potom zase OFF. Aspoň podľa lekárov. Malými zmenami zabraňujeme veľkým – v šokujúcich teplotných rozdieloch.

ZAHAĽTE SA AJ KEĎ JE „HIC“

Dbajte na to, aby ste v preklimatizovanej miestnosti mali po ruke ponožky, či šatku. Zahalením krku, ramien, či chodidiel predídete prechladnutiu.

POZOR NA CHUTE – NECH STE V LETE CHUDÉ

Keď je ľudský organizmus vychladený, vtedy by jedol. Keď je teplo, vtedy mu nechutí. Aj Vy to tak cítite? Aj pre krásnu postavu, to s klímou nepreháňajte.

Ako na 40tky? Určite nie s 20tkami! Tak im radšej odolajte...

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.fakt24.sk

Foto: Tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan