Showbiz|05.04.2019|12:25
LYŽIARI ŽAMPOVCI UKONČILI SEZÓNU VO VEĽKOM ŠTÝLE!

6. ROČNÍK ŽAMPA CUP PRINIESOL AJ SLOVENSKÝ REKORD

Už po šiestykrát sa uskutočnili v areáli Štrbského Plesa unikátne detské preteky – ŽAMPA CUP. Na tohtoročnom podujatí sa zúčastnilo vyše 400 detských pretekárov, a v rámci akcie sa dokonca podaril zápis do Knihy slovenských rekordov. 

 


 

Bratov Žampovcov, Andreasa a Adama si nevieme inak predstaviť ako na lyžiach. Myšlienka usporiadať ŽAMPA CUP pre detských nadšencov tohto zimného športu vznikla ešte pred 7 rokmi a túto nedeľu prebehol jeho šiesty ročník. “Som nesmierne rád, že sme úspešne zvládli ďalší a zároveň rekordný ročník ŽAMPA CUP. Bol vrcholný  nielen v počte zúčastnených, ale doslova sa nám podaril vytvoriť slovenský rekord za najpočetnejší zjazd na lyžiach v rade za sebou, s počtom 285 lyžiarov! Veľmi nás teší, že sme v deckách prebudili zdravú súťaživosť a chuť hýbať sa. A aj vďaka naším partnerom, žiadne dieťa neostalo bez odmeny. Tak isto dúfame, že si deti užili pravý lyžiarsky pocit z jedinečného preteku, kde mali možnosť si zmerať sily v súboji paralelne proti sebe a veríme, že ich to motivuje do ich budúcej kariéry v športovom alebo osobnom živote,“ hovorí organizátor a lyžiarsky pretekár Andreas Žampa. 

 


 

O vytvorenie rekordu sa postaralo 285 detí a pod kontrolou komisára Igora Svítoka získal 6. ročník ŽAMPA CUP zaslúžený certifikát s potvrdením o zápise do Knihy slovenských rekordov. Samotný rekord sa niesol aj v charitatívnom duchu, keďže “lyžiarsky vláčik” odštartoval HUGO – maskot charitatívneho projektu HODINA DEŤOM v spolupráci s generálnym partnerom podujatia ŽAMPA CUP - o. z. BILLA ľuďom.  “Som naozaj nadšený, že sme mohli byť súčasťou tohto podujatia a zároveň tak podporiť akciu, ktorá je jediná svojho druhu  na Slovensku. Bratia Žampovci sú našimi športovými ambasádormi a my sa spolu s nimi podieľame na podpore nádejných športových talentov. Rovnako aj prostredníctvom takýchto aktivít chceme upriamiť pozornosť širokej verejnosti na zdravý životný štýl a motiváciu detí i dospelých viac športovať,“ hovorí nadšene Tomáš Staňo, predseda predstavenstva  o. z. BILLA ľuďom. Do rekordného vláčika sa zapojili všetci traja bratia Žampovci, na čele s najmladším členom Teom, ktorý sa na krátku chvíľu predstavil ako maskot HUGO, za ním sa spustil najstarší brat Adam a “hada” uzatváral Andreas. 

 


 

Podujatie podporili aj tváre z úspešného seriálu Oteckovia – Marek Fašiang, Oliver Oswald a Maroš Baňas, a celé podujatie ŽAMPA CUP moderoval Matúš Krnčok z rádia Európa2. Celkovým víťazom sa stal opäť minuloročný držiteľ putovného pohára – Blažej Budz. “Veľmi sa tešíme, že sa do tohto ročníka zapojilo toľko nadšených detí, lepšie ukončenie zimnej sezóny sme si ani  nevedeli predstaviť a už sa tešíme na  7. ročník ŽAMPA CUP,“ uzatvára Adam Žampa. 

 

Viac informácií: 

 

ŽAMPA CUP

https://www.instagram.com/zampacup/ 

 

ADAM ŽAMPA

WEB - http://www.adamzampa.com/

INSTAGRAM -  https://www.instagram.com/adamzampa13/

FANPAGE - https://www.facebook.com/adam.zampa13/

 

ANDREAS ŽAMPA

WEB - https://www.andreaszampa.com/

INSTAGRAM -  https://www.instagram.com/andreaszampa/

FANPAGE  - https://www.facebook.com/andreas.zampa13

 

TEO ŽAMPA

INSTAGRAM - https://www.instagram.com/teo.zampa/ 

 

Zdroj:

 

PR MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ

MANAŽÉR TOMÁŠ KOSTELNIČÁK

 

 

Zdroj foto: Veronika Hornikova

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan