Showbiz|03.12.2012|09:01|GALLERY|VIDEO
 

Spevák, textár, hudobník, ktorý vyzýva k ZMENE

Je vždy osviežujúce stretnúť v dnešnej uponáhľanej stresovej dobe kreatívneho nadšeného človeka, ktorý nestratil silu snívať, tvoriť a „meniť svet“ k lepšiemu. Presne takým je spevák, textár a hudobník Michal Varga, umeleckým menom Mora Tonali. Texty píše s ľahkosťou, bežne aj cestou v električke, hoci mnohokrát vyvierajú z hĺbky prežitých ťažkostí, frustrácií a zo snahy prebudiť v ľuďoch zdravú túžbu po zmene. Jeho hudobná skupina IN Vivo je novým projektom na slovenskej hudobnej scéne a originálnym spôsobom reflektuje súčasné témy fúziou rôznych štýlov.

Hudobné zoskupenie IN Vivo má za sebou vydanie prvého albumu, nakrútenie videoklipu k skladbe “V prúde rieky”, jeho úspešnú premiéru v kaviarni Scherz (máj 2012) a v týchto dňoch donahrávala v štúdiu svoje nové skladby. Celé leto 2012 sa nieslo v znamení koncertovania po celom Slovensku na podporu predaja ich prvotného albumu. Krstným otcom ich debutového albumu IN VIVO 2011 Mora Tonali sa stal skvelý hudobník a producent Laco Lučenič. Autorom originálnych vizuálov, ktoré zdobia kompletný booklet CD IN VIVO 2011, je výnimočný maliar spod Tatier Karol Vaľko.

Súčasťou ich letného koncertovania bol aj úspešný kreatívny happening „Zmeň, čo môžeš zmeniť“ , ktorý sa v podaní IN Vivo konal na Železnej Studničke v Bratislave, vo Vysokých Tatrách, v Žiline a ďalších slovenských mestách. Skupina sa vždy najprv predstaví unplugged koncertom v uliciach mesta, kedy sa okoloidúci môžu zapojiť do maľby spoločného obrazu, ktorého ústredným motívom je vždy dominanta mesta. Každý môže výtvarne vyjadriť, čo by rád zmenil v rámci svojho mesta. Večer sú ľudia pozvaní na plnoozvučené koncertné vystúpenie v miestnom hudobnom klube.

Hudobná skupina IN Vivo je veľmi akčná, nedávno sa prihlásila do súťaže Košický zlatý poklad 2012 so skladbou Múza a stihla už postúpiť  z 216 kandidátov medzi 24 semifinalistov. Múza im teda praje, keďže už na jeseň idú chalani nakrúcať nový videoklip ku skladbe Moja firma. Želáme veľa šťastia!

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan