Showbiz|20.12.2018|12:55
Michelle Obama, Becaming - Neuveriteľný a inšpirujúci pribeh  Michelle Obamovej

Autobiografia bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej s názvom Becoming sa stala knižným hitom, ktoré vydalo americké  vydavateľstvo Crown Publishing. Milióny ľudi fascinuje príbeh ženy, ktorá sa dostala z bezvýznamnej štvrti Chicaga až do Bieleho domu vo Washingtone.

 Michelle LaVaughn Robinson Obama je manželka štyridsať-štvrtého prezidenta Spojených štátov, Baracka Obama a prvá Africko-americká prvá dáma Spojených štátov.
Narodila sa a vyrastala na južnej strane Chicaga. Absolvovala predstižnú univerzitu, Princeton Universitu a Harvard. Počas propagačnej akcie pre svoju novú monografiu sa bývalá prvá dáma Michelle Obama predtavila aj na javisku  v Barclays Center (športová hala, 19 000 miest na sedenie ) v Brooklyne, v New Yorku. Vo vypredanej show v rozhovore s poetkou Elizabet Alexander (dlhoročná priateľka) sa publikum dozvedelo o jej živote pred, počas a po jej čase strávenom v Bielom dome. Peniaze v jej rodine neboli dominantné, ale v rodine vládla láska, porozumenie, dôstojnosť a stabilita. Muži v jej živote (otec, brat) jej dali pocit bezbečia a sily, z ktorého čerpá dodnes. Bývalá prvá dáma zdieľala úprimný príbeh, ktorý hovoríl aj o ťažkostiach v manželstve. Manželka prezidenta bola obrovská zodpovednosť s ktorou sa musela stotožniť a naučiť sa žiť ako žena, manželka a matka. Teplo rodinného krbu sa snažila udržať počas rodinných večeri, kde politické otázky a odpovede zostali za dverami.

Jej životný príbeh je príbehom, ktorý ma inšpirovať každého. Kniha, ktorá bola vydaná len nedávno, v novembri, je už bestseller knih roku 2018. Slovenský preklad autobiografie Michelle Obamovej slovenský trh zatiaľ neponúka. Dostupná je však kniha v anglickom jazyku. Bliži sa čas vinočných darčekov a aj napriek technologickým pokrokom dnešnej doby, kniha ako ideálny darček pod vianočný stromček z módy stále nevychádza. Možno aj táto anglická verzia autobiografie Michelle Obamovej bude pre niekoho tým najkrajším darčekom.

 

zdroj: Elena Fedorková

foto kredit - Nadezda Tavodova Tezgor (prrofesionalna fotografka)

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan