Rozhovory|28.11.2012|13:55|GALLERY
Mladý Slovák chce prácu snov

O tom, že sny sa môžu plniť by mohol hovoriť mladý študent pôvodom z Košíc. Zaumienil si, že raz bude pracovať v legendárnom Silicon Valley, na mieste, kde sídlia tie najlepšie programátorské hlavy z celého sveta.

Kalifornské mesto Palo Alto v Silicon Valley je pre fanúšikov IT biznisu niečo ako NHL pre hokejistu. Iba 19-ročný Filip Šanta sa rozhodol, že získa prácu v niektorej z firiem, ktoré tam sídlia. Silicon Valley má pre neho veľkú históriu v oblasti technológií a inovácií, považuje ho za miesto, kde pracujú tí najväčší odborníci, od ktorých sa môže veľa naučiť. Nemýli sa. Neďaleko San Francisca majú adresy internetové spoločnosti ako Google, Facebook, Apple, Skype alebo Amazon.

 

Iba za jedlo

Mladík sa o prácu pre niektorú z nich uchádza skutočne zaujímavo. Dozvedel sa o stáži, ktorú môžu získať mladí programátori a tak konal. Prezentáciu svojej osoby a svojich schopností zavesil jednoducho na internet. Filipova webová stránka sa stala hitom a o Košičana prejavili záujem skutočne lukratívni zamestnávatelia. Na www.takemetosiliconvalley.com si v prvý deň kliklo len 10 ľudí, o štyri dni neskôr ju už videlo viac ako 14-tisíc zvedavcov. Pri prichádzajúcich ponukách zavážilo možno aj to, že Filip budúcim šéfom odkázal, že je ochotný počas dvoch mesiacov pracovať iba za jedlo.

 

Americký sen

Budúci internetový dizajnér urobil svoju prvú stránku v roku 2008. USA ho zlákali o rok neskôr, keď strávil pol roka na strednej škole neďaleko mesta Spokane. Aktuálne študuje na Vysokej škole ekonomickej v Prahe, no ak by sa na pracovnom kontrakte s Američanmi dohodol, veľmi rád vraj štúdium preruší.

 

by Nikoleta Kováčová

Foto: internet

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan