Domácnosť|25.02.2015|10:11
MUST HAVE: KÚSKY, KTORÉ MUSÍ MAŤ V ŠATNÍKU KAŽDÁ!

Niektoré máme doma plný šatník a stále si nemáme čo obliecť. Obdivujeme tie, ktoré majú doma iba zopár vecí, no sú vždy in a trendy. Ako to tie ženy robia? Je to ľahké, vedia, že niekedy je menej viac. Majú tie správne kúsky. Nechajte sa inšpirovať!

 

MUST HAVE: ČIERNE „KOKTEJLKY“

Sú to šaty na každú príležitosť. Nebudeme si klamať – využijete ich na pohreb aj na svadbu. Jemné elegantné malé čierne šaty sú neyhnutnosťou. Chcete ísť na pracovný pohovor: dajte si koktejlky. Čo na romantické rande: malé čierne šaty. Ako sa nahodiť na vianočný večierok: koktejlky. So správnymi doplnkami ich využijete takmer všade. Preto ich musíte mať a nebojte sa zainvestovať. Kvalitné čierne šaty vydržia roky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MUST HAVE: BIELA BLÚZKA

Z čiernej prejdime teraz na jej protipól. Biela blúzka je kúsok, ktorý je neopomenuteľný v šatníku tínedžerky, mladej ženy i zrelej dámy. Tvorí základ pracovného outfitu. Neutrálna biela farba je kombinovateľná na milión spôsobov. Chcete pôsobiť elegantne, ale nie príliš? Dajte si bielu blúzku, sukňu a lodičky. Túžite byť sexi a zároveň vyzerať pohodovo a ležérne? Rozopnite dva-tri gombíky na svojej bielej blúzke, nahoďte tajomnú čipkovanú podprsenku a roztrhané džínsy. Budete neodolateľná!

 

 

 

MUST HAVE: RIFLE

 

 

Ďžíny sú dnes vecou, ktorá je bežnou súčasťou každodenného outfitu mnohých z nás. Sú pohodlné, kombinovateľné, sexi a môžu byť aj súčasťou elegantného outfitu. Všetko závisí iba od Vás. Od nálady, príležitosti, na ktorú sa práve chystáte a ďalších kúskov a doplnkov, ktoré si k nim vyberiete. Aký strih? Neorientujte sa vždy iba na súčasné trendy. Zvoľte si užšie, širšie, úplne skinny alebo dolu trochu rozšírené. Každej sedí niečo iné, iná farba „modrej“, iný strih. Ale vo Vašom šatníku aj tak musia byť!

 

MUST HAVE: SAKO

  


Keď už nič iné, tak aspoň to jedno sako vlastniť určite musíte. Tento univerzálny kúsok pretrváva v móde celé desaťročia. Tak ako pri rifliach, aj tu platí pravidlo, že musí na Vás dokonale sedieť. Preto nekupujte hneď „to prvé“, pokiaľ sa v ňom necítite dobre. Pobehajte radšej ešte zopár obchodov navyše. Zvoľte si správne a nájdite aj vhodnú farbu. Nemusí byť práve čierne. Ani ďalšie neutrálne farby ako béžová, hnedá, či šedá nie sú zlé. A teraz už len kombinujte...do práce alebo na večeru k šatom, či sukni. Na prechádzku zase k rifliam a pohodlným balerínkam alebo teniskám.

 

MUST HAVE: ČIERNE LODIČKY

 

Čierne lodičky s úzkym podpätkom sú obuvou, ktorá musí byť. Musí byť v obchodoch aj u Vás doma. Neviete, čo si obuť, aby ste dodali outfitu eleganciu? Farieb máte na sebe dosť, preto by to chcelo niečo jednoduché? Vaša voľba je teraz už jasná: čierne lodičky k tým elegantným nohaviciam na pracovný pohovor i k tým roztrhaným rifliam a bielemu tričku, keď sa chystáte na pohár vína s priateľkami.

 

MUST HAVE: BIELE TRIČKO

 

 

 

Obyčajné „basic“ tričko s krátkym, či dlhým rukávom. Bez potlače, bez ozdôb. Jednoduchý materiál a krásna biela farba. To stačí. Tento kúsok v šatníku je skvelý. K tej sexi minusukni, k elegantným čiernym nohaviciam, k rifliam a ... . Jednoducho hodí sa všade. A čo je ešte lepšie, veľa toho znesie. Znesie doplnky jednoduché – zlaté, strieborné i farebné extravagantné – veľké náhrdelníky, brošňu aj trendy náušnice. Biela nie je nuda, biela je farba mnohých farieb!

 

MUST HAVE: KOŽENÁ BUNDA

In v každom desaťročí. Kvalitu spoznáte aj na sto metrov. K rifliam, k sukni i k letným šatám. So šatkou, či bez. K teniskám aj k lodičkám. Stále šik a trendy. Jednoducho neodmysliteľný MUST HAVE kúsok v šatníku!

 

MUST HAVE: KVALITNÁ KABELKA

Nemáme na mysli žiadne módne vychytávky „crazy“ farieb. Samozrejme ani tie nie sú na zahodenie a šatník príjemne doplnia. Tu sa jedná skôr o klasiku. Klasická jednoducha čierna, béžová alebo hnedá nadčasová kabelka. Do práce ako stvorená. To je ten správny kúsok, kde dáte svoj rúž, iPad, kľúče a všetko, čo potrebujete. Musíte ju mať vždy po ruke a aj v ruke.

 

Tajomstvo nesmrteľného šatníka odhalené. Predstavili sme kúsky, ktoré sú stále in, univerzálne, sexi aj elegantné. Vyberte si kvalitu a oceníte ju roky! Ak Vám niektorá zo spomínaných vecí chýba, rýchlo ju doplňte. Nikdy neviete, kedy práve takýto univerzálny kúsok zachráni Váš outfit!

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr, pinterest.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan