Vzťahy|20.02.2015|00:19
Mýty o sexe, ktorým stále veríme!

A teraz vás vyvedieme z omylu. Mýty existujú vo všetkom, tobôž v sexe. Roky sa totiž isté veci tradujú a hoci sú to často iba chýry, ustália sa a uchytia tak, že sa stanú akousi „pravdou“, ktorej mnohí veria.

Nedávno vydal mladý spisovateľ James McConnachie knihu odpovedí na rôzne otázky ohľadom sexu, násilia pri sexe a transsexualite. A píše aj o týchto mýtoch:

Muži sú promiskuitnejší ako ženy- v prieskume Kinseyho inštitútu uviedlo 23 percent mužov, že sex nemali aspoň rok, žien bolo 32 percent, čo je len o 9 percent viac. Muži vo veku 30 až 44 rokov uvádzajú, že počet ich partneriek sa pohybuje v rozmedzí šesť až osem, ženy priznávajú štyroch. James však v knihe vysvetľuje, že ženy zaokrúhľujú nadol a mnohé neúspešné aféry ani nerátajú. Muži sa zasa radi pochvália a pridávajú.

Francúzi vymysleli francúzske bozky- termín nemá s Francúzskom absolútne nič spoločné. Vymysleli ho v 20-tych rokoch v USA. V južnej Indii sa takému bozkávaniu zasa hovorí anglické, lebo vo filmoch z USA a Británie bolo zakazované.

Ženská ejakulácia neexistuje- dovoľte nám v mene pána Jamesa McConnachieho vás z tohto omylu vyviesť. Existuje a môže byť veľmi silná. Ženy môžu zo seba vylúčiť až 400 mililitrov tekutiny. To, odkiaľ sa berie sa stále presne nevie.

Pokiaľ abstinujete, spermií vám pribúda- veľký mýtus! Spermie sa veľmi rýchlo dopĺňajú a rozhodne mužom nechýbajú, tvrdí McConnachie. Často ejakulovať je naopak zdravé. Podľa britského výskumu viac než dva orgazmy týždenne znižujú riziko infarktu a mŕtvice. 

Muži nemajú krízu stredného veku- ale majú. Odborne sa tomu hovorí úbytok androgénov u starnúceho muža. Spôsobuje to klesanie chuti na sex, rastie riziko kardiovaskulárnych chorôb, zmenšujú sa svaly, rednú kosti a muži sú viac podráždení.

by Diamond, doma.nova.cz

foto: pinterest

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan