Zdravý životný štýl|29.07.2016|07:32
Najlepší pomocník pri vyrážkach je cesnak

Trápia vás občasné vyrážky na tvári, s ktorými si neviete pomôcť?

Existuje mnoho babských rád, no vyskúšali ste niekedy cesnak? Momentálne je tento spôsob zbavovania sa hnisavých pupáčikov veľmi populárny a skutočne funguje. Vyskúšate to aj vy?

Overených babských receptov na zapálené vyrážky je plný internet. Ten je samozrejme aj častou príčinou najhorúcejších a zároveň najbizarnejších trendov alebo pokusov. To isté platí aj o vyskúšaní cesnaku na vysušenie vyrážky, pretože sociálnu sieť Instagram zaplavujú fotky dám, ktoré si zapálené miesta na tvári potierajú cesnakom.

Najnovším trendom v oblasti krásy je hojenie kožných vyrážok pomocou cesnaku. Princípom by malo byť nakrájanie strúčiku cesnaku na plátky a prikladanie na pupienky, ktoré by vyrážky mali takmer okamžite vysušiť. Dokonca to mladé slečny s problémovou pleťou skúšajú aj na akné. Kvôli pokusu prekonávajú aj typický zápach len preto, aby ich tvár bola dokonalá.

Pôsobí v noci

Ak už máte na tvári vyrážku s bielou hlavičkou, ani v tomto prípade sa nemusíte báť  a pupienok si vytláčať. Šťava z cesnaku funguje aj na tieto prípady. Potrite si hnisavú vyrážku cesnakom a uložte sa spať. Ráno nebude po vyrážke ani stopa.

Vyskúšajte

Skutočne to môže fungovať. Cesnak obsahuje látku allicín, ktorá má protizápalové účinky, takže je pravdepodobné, že zapálené miesto môže skutočne vysušiť. Ak vám teda neprekáža typická vôňa cesnaku, vyskúšajte ho, ale opatrne. Cesnak nanášajte len na postihnuté miesto, lebo by sa ľahko mohlo stať, že zdravú kožu si cesnakom zbytočne podráždite alebo popálite. Nanášajte ho skutočne veľmi dôsledne.

 

Ali

Foto: instagram.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan