Cestujeme|19.08.2016|09:56
Najlepšie tipy na svadobnú cestu

Blíži sa váš deň D, všetko už máte na svadbu pripravené a  kladiete si otázku, kam na svadobnú cestu? Chcete stráviť najkrajšie chvíle ako pán a pani na pláži v exotickej krajine či v útulnej chatke v Alpách? Ponúkame zaujímavé tipy!

 

Exotika každý deň

Ak patríte aj so svojou polovičkou medzi páry, ktoré obľubujú teplo, veľa slnka a čisté pláže, zaručene sa vám bude páčiť exotická dovolenka na populárnych miestach na Maledivách, na Srí Lanke či Havaji.

Maledivy ponúkajú pre zaľúbené páry ubytovanie v súkromných domčekoch na mori, ktoré zaručia súkromie a ticho pre oddych. Predstavte si, ako sa ráno zobudíte vedľa svojho manžela, umyjete sa a pár schodíkmi z domčeka vstúpite do modrého, čistého mora.

Srí Lanka ponúka pre novomanželov krajinu s piesočnatými plážami, teplým blankytným morom a výborným jedlom. Ubytovať sa môžete v hotelových izbách, či apartmánoch, ktoré ponúkajú luxus štyri- alebo päťhviezdičkových hotelových komplexov. Často sa novomanželom páči predstava popíjať šampanské na terase apartmánovej izby pri sviečkach s  výhľadom na more. Lákadlom krajiny sú taktiež jazdy na slonoch a  pestrá kultúra, ktorá osloví každého návštevníka.  

Ďalším lákadlom pre novomanželov je Havaj. Krajina na druhej pologuli sveta značí pre šťastný pár niekoľko tisícovú vzdialenosť od domova. Práve taký pocit si môžu užívať ničím nerušene pri plavbe na mori, potápaní sa ku korálom či leňošení počas prechádzok na dlhých plážach.

 

Medové týždne v Európe


Cenovo dostupnejšou alternatívou môže byť napríklad grécky Zakynthos, ktorý patrí medzi najkrajšie ostrovy Grécka. Nachádza sa na západnej strane krajiny a ponúka tyrkysovo modré more. Teploty sa na ostrove pohybujú v lete okolo 33 až 35 stupňov, čo pre turistov znamená teplé more. Ako novomanželia si spolu môžete požičať čln, oboplávať celý ostrov a vidieť tak nádherné útesy, morské jaskyne a známe zálivy. Najznámejšou plážou je Navagio. Nádherný pohľad z vyhliadky na Navagio pôsobí viac než romanticky. A možnosť prenajať si auto či štvorkolku znamená pre vás stráviť romantické chvíle pri západe slnka na pláži len sami dvaja.

 

 

Romantický piknik v Alpách

Ste pár, ktorý neobsedí ani jeden deň a miluje potulky po horách? Najväčšie hory Európy ponúkajú pre dovolenkárov možnosť ubytovať sa v šiestich krajinách. Najobľúbenejšie je Rakúsko, Francúzsko a Taliansko. Predstava romantiky v chatke s praskajúcim ohňom v krbe či večerný výhľad z okna hotelovej izby na vrcholy Álp sú lákadlom pre mnohých  mladomanželov. Naplánujte si celodennú turistiku, večerný oddych v jacuzzi, piknik v prírode, stretnutie s čistou a nedotknutou prírodou. Medzi najobľúbenejšie miesta patria rakúske lokality Salzburg, Innsbruck, Zell am See, francúzska oblasť Chamonix s najvyšším vrchom Álp Mont Blanc a talianske Dolomity-časť Álp.

 

Pokiaľ ste si vašu svadobnú cestu rozmysleli na poslednú chvíľu a nechce sa vám cestovať ďaleko, last minute dovolenka sa dá absolvovať aj na Slovensku. Naše Tatry potešia výhľadmi na Lomnický štít, Kriváň či Popradské pleso, po celodennej túre si môžete oddýchnuť v plne zariadenom wellness centre, ktoré je súčasťou už takmer každého viac-hviezdičkového hotela. Vychutnajte si masáž pre dvoch a oddýchnite si v županoch s pohárom šampanského v ruke.

 

Na výber máte mnoho destinácií na svete, ktoré ponúkajú oddych, výlety a luxus, no najpodstatnejšie budú chvíle strávené s vašou životnou láskou. Majte svoj svadobný deň nezabudnuteľný a svadobnú cestu presne takú, akú ste si dávno vysnívali.

 

Autor: red

foto: pixabay.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan