Travel|09.02.2016|18:15
Najromantickejšie miesta na zásnuby!

Zásnubná vlna práve teraz naberá na sile. Blíži sa Valentín, neoficiálny sviatok zaľúbených, a je druhým najfrekventovanejším dátumom pre spečatenie lásky prsteňom.

Na vrchole mrakodrapu aj hlboko v Grand Canyone

Viete odkiaľ sa ozýva euforické „áno“ najčastejšie? Britský denník Daily Mirror pred časom zverejnil desiatku najvyhľadávanejších zásnubných lokácií sveta. Meradlom popularity bol počet zásnubných Youtube videí nahraných v priebehu celej dekády od roku 2005, ku ktorým bolo navyše priradené kľúčové slovo daného miesta.

Do top desiatky sa dostali turisticky príťažlivé atrakcie, kde sa ročne „premelú“ milióny návštevníkov z celého sveta, a tak vieme, že urbanistickej romantike praje napríklad mrakodrap Empire State Building v srdci Manhattanu či vyhliadková plošina v Rockefellerovom Centre. Populárnou destináciou lásky je aj Eiffelova veža, najznámejšie britské „ruské“ kolo London Eye, ale prekvapivo aj arizonský Grand Canyon, kde to rozhodne nie je o typickom rande s vyzývavými šatami a vysokými podpätkami.  

Trojicu miest, kam dopadne ročne najviac Amorových šípov, otvárajú lavičky Central Parku, s drevom popretkávaným vyrytými odkazmi lásky. Dvojka je hneď za rohom – na newyorskom námestí Times Square, kde, keď sa dvojici pošťastí, sa dokonca môže o svoju intímnu chvíľku podeliť so svetom na jednej z nadrozmerných obrazoviek.  

Vedú zásnuby ako z rozprávky

A víťaz? Podľa údajov z prieskumu je ním Disney World na Floride, kde sa herečky prezlečené za princezné zlievajú v dave so ženami, čo si vďaka čerstvo ošperkovanému prstenníku tiež pripadajú tak trochu ako princezné z rozprávky.

Láka vás predstava rozprávkových zásnub, ale zaobišli by ste sa aj bez masy neznámych svedkov, hluku a hektickej atmosféry? Jedno romantické zodpovedajúce tomuto opisu nájdete aj na Slovensku, skryté uprostred karpatskej prírody a oplývajúce exotikou ako vystrihnutou zo starých orientálnych príbehov. Hammam v Kúpeľoch Trenčianske Teplice dnes slúži prevažne na oddych po procedúrach či exkurzie pre priaznivcov architektúry a histórie, no v prípade záujmu si ho možno prenajať, aby sa stal súkromnou romantickou kulisou. Rafinované osvetlenie kupol s efektom hviezdnej oblohy je príjemným bonusom pre tých, ktorí sa rozhodnú otvoriť novú životnú kapitolu originálne a štýlovo.

 

foto: Hammam - Trenčianske Teplice

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan