Media|27.06.2018|15:58
Najväčší rakúsky festival zmrzliny už 6. a 7. júla  v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf

Vysnívaný deň pre všetkých maškrtníkov

Gelato Challenge v Parndorfe pre milovníkov ozajstnej zmrzliny: 6. a 7. júla budú výrobcovia zmrzliny súťažiť priamo v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf. „Gelatieri“ z celého Rakúska majú len jeden cieľ - vyrobiť tú najlepšiu zmrzlinu. Po Taliansku, Londýne, Berlíne a Varšave sa Gelato Festival zastaví aj v Parndorfe. Každá destinácia má svojho víťaza, ktorého vyberie porota zložená z odborníkov aj návštevníkov. Víťaz postupuje do národného tímu na Gelato Festival World Masters, kde budú zmrzlinári z rôznych krajín súťažiť v roku 2021.

 

Na začiatku júla sa všetko točí okolo talianskej ľadovej pochúťky. Festival cestuje po celý rok, a zastavuje sa s ochutnávkami zmrzlín v rôznych európskych krajinách. Malí aj veľkí návštevníci môžu objavovať tajomstvá výroby zmrzliny a zúčastniť sa bezplatných workshopov.

 

Otváracie hodiny: 

Piatok, 06.07.2018, 12.00 – 20.00 hod

Sobota, 07.07.2018, 10.00 – 18.00 hod

 

 

Ochutnávky a vstupenky

Všetci návštevníci, ktorí chcú ochutnať unikátne zmrzliny sú vítaní. Zakúpením Gelato-vstupenky sa zároveň stávajú porotou festivalu a môžu hlasovať za svoju obľúbenú zmrzlinu. Lístky sú k dispozícii aj na stránkach festivalu: www.gelatofestival.it/de/das-ticket.

 

Mario Schwann, riaditeľ centra McArthurGlen Designer Outletu Parndorf, je z Gelato Festivalu nadšený: „Veľmi ma potešilo, že Gelato Festival sa bude konať priamo v McArthurGlen Designer Outlete Parndorf! V horúcich letných teplotách môžu návštevníci ochutnávku ľadovej pochúťky využiť na prestávku počas dlhého nákupného dňa. Zároveň tým ponúkneme našim návštevníkom nové, vzrušujúce zážitky. Sme veľmi zvedaví, ktorý zmrzlinár - Gelatier sa stane víťazom výzvy.“

 


 

Gelato Festival pokračuje vo svetovom turné

Gelato Festival cestuje na kolesách po celom svete: dedinka Gelato sa prepravuje na nákladných autách, ktoré sa v každom meste premenia na zmrzlinový svet. V kamióne "Buontalenti" sú najväčšie pojazdné laboratóriá na svete – majú dĺžku až 13 metrov! Názov bol inšpirovaný Bernardom Buontalentim, ktorý zmrzlinu vynašiel a prvýkrát predstavil v roku 1559. Po európskych zastávkach v Berlíne, Florencii, Ríme, Turíne a Varšave sa kamióny presúvajú do Londýna a Parndorfu. Následne mieria do USA, kde ich čaká dlhá cesta s ôsmimi etapami od východného pobrežia po západné.Gelato Festival World Master 2021

Tour 2018 odštartovala medzinárodnú súťaž Gelato Festival World Masters 2021, ktorá končí vo Florencii udelením titulu Worldmaster národnému tímu. Každý národný tím sa bude skladať z troch zmrzlinární, ktoré získajú kvalifikáciu za ročníky 2018 až 2020. Gelato Festival je možné sledovať na stránke www.gelatofestival.it/en, ako aj na Facebooku a Twitteri.

 

foto: McArthurGlen Group

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan