Domácnosť|08.03.2018|12:29
Nákupný zoznam – prečo áno?

Aby ste ušetrili a nakupovali s rozumom!

Neviete, kam tie peniaze stále idú? Ako je to možné? Veď kupujete len nevyhnutné? Je to naozaj tak? Poďme to spolu preskúmať.

Nemáme nič v chladničke, ide sa do obchodu. Ideálne do väčšieho nákupného reťazca, kde kúpime všetko naraz. Nemusíme toľko behať a ušetríme čas. Ale peniaze niekedy nie. Predovšetkým, ak sme hladní, nakupujeme bezhlavo. To, či ono by sa nám hodilo. Máme chuť na všetko a niekedy si jednu, alebo dve veci naviac doprajeme.

...babka k babce, budú kapce...

Tu skôr však nebudú. Pri pokladni zistíte, že ste minuli o 20 eur viac, ako ste pôvodne predpokladali a v košíku toho veľa veru nemáte. Máme radu, máme tip. Ako predísť predraženému nakupovaniu?

...nákupný zoznam to „istí“...

Postupujte podľa neho. Nájdite si dve minútky na spísanie toho, čo naozaj potrebujete. V obchode sa po ničom inom neobzerajte. Má to niekoľko výhod. Okrem toho, že nezabudnete na podstatné a potrebné suroviny, nestrávite čas obzeraním množstva potravín a míňaním peňazí na jedlo, ktoré ste pôvodne ani neplánovali. Pri pokladni nestratíte na päť minút hlavu pri výslednej sume, nakúpené máte a doma ste skôr, ako ste predpokladali.

Raňajky, obed, večera, základná domáca výbava. Zoznam, zoznam, zoznam. Koniec s bezhlavým nakupovaním je tu!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan