S príchodom technologických hračiek, ktoré sa stali bežnou súčasťou nášho života, sa nejak vytratila aj slušnosť a pojem gentleman stráca svoj význam. Vo svete 21. storočia sa zdá, akoby pravidlá slušného správania vyšli z módy alebo nedokázali udržať krok s dobou. Pravý gentleman sa o seba stará, je slušný a vie, ako bojovať s ukričanými technológiami a držať sa etikety. Vieš to aj ty?

Aby si sa vyhol zbytočným faux-pas, pripravili sme pre teba v spolupráci s AXE niekoľko tipov, vďaka ktorým z teba bude aj v 21. storočí skutočný gentleman:

1.     Selfies – nesprávaj sa ako narcis a vykašli sa na selfies. Radšej ako strácať čas vytvorením dokonalej prefiltrovanej fotky ho venuj rozhovoru. Zavrhni selfie!

2.     Hudba – myslíš si, že s imidžovými slúchadlami na hlave budeš cool? Mať na ušiach sluchádlá, keď sa s niekým rozprávaš nie je slušné. Rovnako ako nie je etické si púšťať nahlas hudbu z telefónu, sťahovať ju z torrentu, či nahrávať na koncertoch. Buď gentleman ku kamarátom aj k hudbe.

3.     Smartfóny – koľko času stráveného s kamarátmi sa venuješ smartfónu? Decentný muž venuje pozornosť kamošom a nie telefónu.

4.     Informačné technológie – kedy si naposledy držal v ruke knihu? Mylný názor, že knihy už vyšli z módy zabíja naše vyjadrovacie schopnosti. Ver tomu, že aj s knihou budeš in a sexy

5.     Food hispter – nerob zo svojich profilov na sociálnych sieťach reštauračné menu. Zdieľanie každého jedla a presviedčanie kamošov o správnosti moderných stravovacích trendov je otravné. Naozaj!

6.     Gentleman – si skutočný gentleman? Tak si povedz, kedy si naposledy oslovil dievča na ulici alebo v bare. Profil macha na sociálnych sieťach a zoznamkách z teba nerobí gentlemana, rovnako ako zamilované statusy, lajky, spoločné selfies, a pod. Pozvi dievča na romantickú večeru a kúp jej kvety – to je prejav gentlemana.

Pokiaľ chceš byť naozajstný gentleman v 21. storočí, pozri si jednoduché videonávody od Majka Spirita a nauč sa povedať to s kľudom s Axe Black!

Produkty AXE Black sú dostupné vo väčšine obchodných reťazcov.

 

foto: AXE

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan