Móda|19.04.2017|14:19|GALLERY
Návrhári opäť priniesli to najlepšie na BMD

12.ročník Bratislavských módnych dní opäť priniesol to najlepšie zo slovenskej a aj zo zahraničnej módnej scény. Počas troch dní prehliadok ukázali divákom svoje kolekcie najtalentovanejší návrhári ako Jana Jurčenko, Zuzana Haková, Veronika Hložníková, Jana Gavalcová, Michaela Ľuptáková, či Jana Pištejová. Prítomní hostia mali možnosť  vidieť zaujímavú spoluprácu Rebeccy Justh a Achilleasa Sdoukosa, ktorí predviedli spojenie módy so sklom. Premiéru mala aj na mieru šitá pánska móda značky Nicollas Berenique.

Prinášame vám súhrn tých najzaujímavejších a najluxusnejších kolekcií z tohto ročníka.

Jana Jurčenko

Jedna z najžiadanejších návrhárok na slovenskej módnej scéne priniesla priam rozkvitnutú jarnú prírodu na prehliadkové mólo v podobe rozprávkových šiat. Pôvabným šatám nechýbala nadčasovosť a romantika. Doplnky k modelom opäť vytvorila talentovaná Mária Feketeová, vďaka ktorým sa modelky premenili na nežné víly.

Veronika Hložníková

Talentovaná dizajnérka sa inšpirovala jemnými kvietkovanými vzormi a volánikmi. Šaty, ktoré sú šité z jemných materiálov a dokonale sedia na ženskej postave. Romantické modely sú priam stvorené na horúce letné dni.

Michaela Ľuptáková

Elegantné a ženské modely z dielne tejto návrhárky perfektne obopínajú ženské telo a vystavujú na obdiv jej krivky. Nadčasové šaty, ktoré navrhla nikdy nevyjdú z módy a jemné pastelové farby evokujú prirodzenú krásu.

Jana Pištejová

Obľúbená slovenská návrhárka, ktorá je známa tým, že rada používa čipku, tentokrát vsadila na ornamenty. Svieža a luxusná kolekcia šiat je nesmierne sexy a provokatívna. Kombinácia rafinovaných prvkov a nápadných okuliarov značky DUOS sa jej naozaj vydaril.

Zuzana Haková

Známa dizajnérka vsadila tento rok na zaujímavé detaily a strih šiat. Nechýbali ani svieže jarné farby a vzdušné materiály z kolekcie. Všetky elegantné modely sú nositeľné aj v bežný deň a zaujmú na prvý pohľad.

Katie Q

Jedinečné a luxusné kabelky tejto značky  zaujali divákov nie len krásnym dizajnom, ale aj voľbou modeliek, ktoré tento ročník dizajnérka vymenila na baletky, ktoré roztancovali ladnými krokmi okolie.

Rebecca Justh a umelecký sklár Achilleas Sdoukos

Táto nezvyčajná kombinácia priniesla nepochybne na módne dni najextravagantnejšiu kolekciu. Modely, ktoré boli obohatené o odliatky zo skla spojené do nádherných rób okúzlili publikum.

Klaudia Fiolová
foto @bmd.sk

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan