Showbiz|05.12.2018|11:56
Nebezpečná hra

Strata otca pri bombovom útoku ju poznačila v útlom veku viac, než si pripúšťala. Bála sa zblížiť s nejakým mužom zo strachu, že stratí jeho alebo on ju. Práca jej znemožňovala viesť bežný život, ktorý by možno zahojil jej rany z detstva...

Je tu nová Danielle Steelová a jej nový napínavý romantický príbeh Nebezpečná hra. Zmes lásky, vášne, nežnosti, ale aj dobrodružstva a akcie. Príbeh o tom, že pretvárku možno skryť nakrátko, ale dlhodobo určite nie... 

Známa televízna reportérka Alix Phillipsová sa vyhýba guľkám a porušuje pravidlá len preto, aby prinášala horúce správy  o nepokojoch v Amerike či demonštráciách v uliciach Teheránu. Spolu s kameramanom Benom Chapmanom riskujú život, len aby predbehli ostatných spravodajcov.  Ich najnovšia úloha rozmotáva neuveriteľný príbeh, ktorý zauzlil životy mnohým ľuďom: pátrajú po dôkazoch, ktoré by pomohli usvedčiť viceprezidenta USA Tonyho Clarka z korupcie.

Kľúčom k odhaleniu desivého tajomstva je  Olympia Fosterová. Táto  krehká  žena videla na vlastné oči vraždu svojho manžela, váženého senátora, ktorý  kandidoval na prezidenta. Spoločensky uznávaná a obdivovaná vdova  hľadá emocionálnu podporu u Clarka, ktorý by sa s ňou rád oženil. Keď Fosterová ponuku na sobáš odmietne, stane sa viceprezident jej ochrancom a dôverníkom. Reportérka Phillipsová sa dostane na stopu takého závažného zločinu, že pátranie preberú federálni agenti a jej sa niekto začne vyhrážať smrťou. 

Stiahnite si novinku Nebezpečná hra hneď teraz do čítačky alebo tabletu a začítajte sa do pútavého príbehu. 

Danielle Steel je americká spisovateľka romantickej literatúry a autorka konvenčných drám. Z jej produkcie sa doteraz vo svete predalo vyše 650 miliónov výtlačkov. Každý román Danielle Steel sa stal bestsellerom. Jej príbehy milujú a čítajú ženy aj muži, starí i mladí v 47 krajinách a 28 jazykoch. Autorka žije v San Franciscu, no niekoľko mesiacov v roku trávi s rodinou vo Francúzsku. 

Úryvok z knihy Nebezpečná hra:

O štvrtej ráno sa rozľahli výstrely. Alix Phillipsová utekala do úkrytu. Konzerváreň v Alabame zatvorili a tisícky ľudí sa ocitli na dlažbe. Odbory sa celé mesiace márne pokúšali udržať prevádzku v chode, a keď linky definitívne odstavili, v meste prepuklo násilie vyvolané zúfalstvom a beznádejou. Väčšina robotníkov patrila k Afroameričanom a v továrni pracovali po celé generácie. V noci sa v meste a v okolí rabovalo, ľudia rozbíjali, čo im prišlo pod ruku, ba dokonca zabili dvoch mladíkov. Z okolitých miest povolali zásahové jednotky. Všade sa šíril štipľavý zápach slzotvorného plynu a z okna horiacej továrne vyšľahli plamene. Vojaci sa zoradili do bojového šíku. Alix Phillipsová bola práve v živom vstupe a informovala divákov celoštátnej televízie o tom, že podobné nepokoje sa naposledy odohrali v meste Los Angeles, v roku 1992. Keď sa začalo strieľať, kameraman Ben Chapman rýchlo schmatol reportérku za ruku a odtiahol ju mimo nebezpečnej zóny, kde práve nakrúcali.

„Šibe ti, dočerta?!“ zakričal na ňu, keď sa skryli za roh domu. Mesto obsadili vojská národnej gardy a policajti. Ben s Alix mali na krku visačku s novinárskym identifikačným lístkom. V ohnisku nepokojov boli už týždeň. Phillipsovej tvár pokrývali sadze. Od plynu, ktorý čpel vo vzduchu, jej slzili oči. „Chceš sa dať zabiť?“ dohováral jej Chapman. Vo dvojici pracovali už štyri roky a vychádzali spolu dobre, až na podobné situácie, v akej sa práve ocitli.

Alix Phillipsová nikdy nezaváhala, keď si situácia vyžadovala, aby sa pretlačila na čelo bojovej línie každého nepokoja, demonštrácie a nebezpečenstva, len aby divákom čo najvernejšie priblížila, o čo vlastne ide. Chapman s ňou rád pracoval, ale reportérkina prehnaná odvaha bola častou príčinou ich hádok. Nebojácne hlásila správy priamo z centra diania, kam sa odvážilo iba málo spravodajcov ochotných riskovať vlastný život. Žurnalistiku mala Alix Phillipsová v krvi, preto sa nikdy neriadila zdravým rozumom, ktorý by mal v istých momentoch zvíťaziť. Keď zaňuchala šancu na dobrý príbeh, vydala sa za ňou tvrdošijne ako býčica. V médiách pracovala ako televízna reportérka už sedemnásť rokov, hneď od promócie. Tridsaťdeväťročná bola už v brandži jednotka a hlásila správy z každého miesta na planéte, kde sa odohralo niečo závažné. Prinášala reportáže zo všetkých kútov Ameriky aj zo zahraničia. Producenti ju vyberali na zvláštne misie, nikdy žiadnu neodmietla. Jej spravodajstvo preberali svetové agentúry a vysoko ho hodnotili. Patrila k novinárskym legendám, všetci ju obdivovali a jej meno poznala každá domácnosť. Pracovať s ňou bolo privilégium a Bena ich spolupráca tešila okrem situácií, keď zašla priďaleko a riskovala ich život. Ben sa nebál, ale nebol hlupák. Alix však nezastavilo nič a do každého príbehu vložila srdce i dušu.

Štyridsaťdvaročný Ben bol členom elitnej námornej jednotky. Pred štyrmi rokmi vystúpil z armády a práca v spravodajstve, s profesionálkou, akou Alix nepochybne bola, ho nadchla. Opatrnejší kameramani túto príležitosť odmietli. Phillipsová nemala najmenší zdravotný problém, bola vo výbornej kondícii, tvrdohlavá, čestná, smelá a ničoho sa nebála. Bystrá novinárka išla pri reportážach do hĺbky a Benovo špičkové ovládanie kamery sa vyrovnalo jej reportérskemu nadaniu. Producenti a diváci túto dvojicu milovali. Boli dokonalý tím a vzájomne sa dopĺňali. Obaja boli profesionáli povestní prepracovanými reportážami. Prešli spolu celý Stredný východ, prežili vojenské a štátne prevraty a občianske vojny v Južnej Amerike a v Afrike, ocitli sa v epicentrách prírodných katastrof a prinášali informácie o najvýznamnejších politických škandáloch v USA. Sugestívna reportérka a šikovný kameraman boli všade tam, kde sa odohrávalo niečo významné, a fascinujúcim spôsobom to vedeli priblížiť divákom. Ben často žartoval, že ak sa niekde vo svete prihodí nešťastie, Alix nájde spôsob, ako sa ta dostať a riskovať vlastnú, ale i jeho kožu. Presne tak viacráz počas poslednej noci uprostred nepokojov v Alabame.

Len čo sa ocitli v úkryte, ozval sa výbuch. Ben bol rovnako zažratý do práce ako Alix, ale cítil, že jeho povinnosťou je chrániť ju, čo ona zväčša ignorovala.

„Zaujímal ťa niekedy môj názor, či nie je rozumnejšie vyčkať v bezpečí, než pracovať pod paľbou?“ frflal, keď sa o tom zhovárali. Boli unavení, už niekoľko dní spali len zopár hodín.

„Samozrejme, že nie,“ uškrnula sa a odbehla k skupine vojakov, ktorých poslali, aby posilnili ozbrojencov na boj s demonštrantmi. Chapman s Phillipsovou rád pracoval aj napriek riziku. Tvorili nerozlučnú dvojicu v bojoch a pri objasňovaní zločinov, o ktorých informovali verejnosť. Ben bol takmer dvojmetrový chlapisko s mocnými plecami a v obdivuhodnej kondícii. Jeho kolegyňa bola o tridsať centimetrov nižšia, mala štíhlu, športovú postavu a dlhé plavé vlasy. Rada o sebe tvrdila, že je rovnako fyzicky zdatná a tvrdá ako Ben. Doma v New Yorku chodievala každý deň do telocvične. Milovala box. Len nerada priznávala, že z ich dvojky bol vzhľadom na mohutnú postavu a dvadsaťročný výcvik v námornej pechote silnejší Ben. Alix bola krásna žena, a keď mala čas vyobliekať sa a namaľovať, pôsobila očarujúco, no najpohodlnejšie sa cítila v maskáčovom mundúre. V práci jej na vzhľade nezáležalo, dôležitejšie bolo nakrútiť príbeh.

Nepokoje pokračovali do siedmej hodiny ráno, až vtedy sa podarilo demonštrantov a výtržníkov obkľúčiť a odviesť do väzby. Boj s ohňom neustával, požiare sa podarilo uhasiť až o niekoľko dní. Malá továreň zostala pod vojenskou kontrolou. Ben s Alix splnili svoju úlohu a mohli odísť. V Birminghame, kam sa dostali po osemdesiat kilometrov dlhej ceste v prenajatom aute, nasadli na lietadlo do New Yorku. Mestečko, ktoré opúšťali, bolo takmer zničené. Keďže fabriku zatvorili, väčšina obyvateľov zostala nezamestnaná a závislá od podpory, mnohí navyše prišli o svoje domovy. Bol to smutný príbeh. Alix vo vysielaní obvinila miestnu samosprávu, že neposkytla primeranú pomoc obyvateľstvu a nevenovali čas dostatočnej príprave, aby potlačili nepokoje a zabránili rabovaniu, a tak sa im celá situácia napokon vymkla spod kontroly. Mesto zbankrotovalo, šepkalo sa, že primátor je skorumpovaný. Phillipsová toto tvrdenie v reúportáži jemne naznačila. Len čo vypukli nepokoje, celú oblasť vyhlásili za nebezpečnú. Počas letu do New Yorku bola Alix zamyslená a tichá. Bolo takmer nepochopiteľné, že v krajine, akou sú Spojené štáty, žijú ľudia v extrémnej chudobe. Pohľad na bosé a otrhané deti, ktoré prišli o domov, jej trhal srdce.

„Čo s nimi bude?“ povzdychla si hľadiac na Bena. Letuška im priniesla obed. Leteli prvou triedou, televízna spoločnosť im ako odmenu za náročnú a riskantnú prácu dožičila luxusnejšie cestovanie. Bola to jedna z výhod ich zamestnania, ktorú si obaja užívali.

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan