Zdravý životný štýl|29.06.2017|19:24
Nečakané „červené“ nedostavenie? Neznamená „očakávanie“...

Mesiac plynie, dni sú hektické a blížia sa „sviatky ženskosti“! Tento mesiac ste ich neoslávali a v očakávaní byť nemôžete...kde sa stala chyba?

Samé neviete. Zamyslite sa nad poslednými dňami. Aké boli?

Určite to poznáte, niekedy to je v živote naozaj zvláštne. Nastávajú nečakané situácie, plné nervov a zhonu. Zmien a bolesti. Emócií a kriku. V osobnom živote a ak sa k tomu pridá stres a panika na pracovnom poli – ženské telo to zabolí.

...ale nie do krvi...

Máme stres, vtedy sa nám „krvi“ nikto „nedoreže“ a nedostaví sa ani menzes. Keď sme vystavené stresovým situáciám, hladina hormónov v našom tele klesá, čo u nás – žien – spôsobuje narušenie cyklu a ovulácie.

...stav bez červenej? Sekundárna amenorea...

Presne tak. Tento stav má aj svoj názov. Sekundárna amenorea je diagnóza o strate alebo narušení ženského cyklu aj vplyvom hormonálnych výkyvov a nečakaných stresov, ktoré sa stále „nabaľujú“.

...zabojujte s nimi a vráťte telo do normálu...

Upokojte sa. Pravidelnou hodinkou krásy – zájdite si na nechty, ku kaderníčke, kozmetičke. Doprajte si masáž alebo len pár riadkov z obľúbenej knihy. Zrelaxujte pri cvičení, či pri výbornej a pokojnej večery a poháry vína. Keď sa uvoľníte – odbremeníte svoju myseľ a telu vrátite „ženskú červenú silu“.

...ak "ženské sviatky" neoslávite ani o mesiac?...

Fuuuu. Odporúčame pomoc a radu odborníkov. Tí budú vedieť, ako ďalej. Určite to časom prinesie ovocie.

 

ŽITE ŽIVOT „BEZSTRESNE“! Nech sú telo a myseľ beztrestné! Upokojte sa napríklad aj pri dobrom čítaní WomanMan magazine.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan