Móda|25.02.2018|11:57|GALLERY
Nechajte sa podmaniť módou z London Fashion Week

London Fashion Week 2018 opäť ohúril návštevníkov a my sme boli pri tom!

Naša redakcia nemohla ani tento rok chýbať v Londýne, kde sa konal London Fashion Week 2018. Britská metropola, ktorá nepochybne patrí medzi najvplyvnejšie mestá módy, opäť nesklamala. Najväčší módni nadšenci sa zišli v centre, kde sa počas 5 nabitých dní inšpirovali najnovšími vychytávkami.

V rôznych kútoch Londýna sa konali prehliadky a výstavy, kde sa účastníci mohli venovať tomu hlavnému dôvodu ich návštevy: móde. Originálnymi kúskami to nežilo len na samotných mólach, ale aj na ulici. Stačilo sa poprehádzať okolo budov, kde boli jednotlivé show, a narazili ste na tých najštýlovejších a najnadanejších ľudí, ktorých cieľom bolo nepochybne upútať pozornosť davu. Farebné kreácie, vrkoče, nápadité okuliare a na prvý pohľad nekombinovateľné oblečenie – to znamenalo must-have  pre pozvaných. Viac ale o street-style móde sa dočítate tu.

Dizajnéri premenili móla na priestor, kde sa vyjadrujú emócie, názory a postoje. Samozrejme všetko len v pozitívnom zmysle slova. Oslavovala sa nie len dokonalosť, ale aj nedostatky, práve v ktorých tkvie krása. Kreatívne a  inovatívne strihy oblečenia kladú dôraz na otvorenú myseľ a jedinečnosť každej osoby. Väčšina kolekcií patrí medzi „ready-to-wear“ oblečenie čo znamená, že si to majitelia môžu obliecť aj v bežný pracovný deň, a nevyjde to z módy za jediný rok.

Pripravili sme pre vás súhrn trendov a noviniek, ktoré nechýbali na jednotlivých prehliadkach a mali by byť súčasťou aj vášho šatníka na nadchádzajúcu sezónu.

Oversized oblečenie

Tento trend je tu už nejaký ten piatok a stále zotrváva. Nebojte sa experimentovať s veľkosťami oblečenia a nájdite si pre vás tú najvhodnejšiu alternatívu. Táto móda je nie len pohodlná, ale vďaka nej môžete ukázať okoliu aj vašu kreativitu a originalitu.

Široké nohavice

Odložte si úzke/slim nohavice na bok a vytvorte si priestor pre široké alebo zvonové modely. Krásne predĺžia vašu postavu a premenia každú ženu na elegantnú dámu v spoločnosti. Nebojte sa ani farieb. Nemusíte nosiť len klasickú čiernu, ale vyskúšajte aj farebné varianty ako kráľovský modrá alebo smaragdovo-zelená.

Farebná explózia

Ako sme už vyššie spomínali, túto sezónu nemôžu chýbyť vo vašom šatníku farby. Čím výraznejšie tým viac trendy. Neskutočne dobre vyznie kombinácia zelenej a ruovej, alebo hnedej a fialovej. Čo poviete? Pre ktorú variantu sa rozhodnete Vy?

Francúzka elegancia

Nie každá z nás má rada uletené kúsky a extravaganciu. Módni návrhár mysleli aj na túto kategóriu žien a na mólach nemohli chýbať ani elegantné sofistikované modely, z ktorých vyžaruje ženskosť a šarm. Ak predsa chcete aspoň trošku vyčnievať z radu, skúste to doladiť volánikmi a jemnými, ale odlišnými detailmi ako sú strapce a trblietky.

Dôraz na detailoch

 

Návrhári sa túto sezónu pohrali s farbami nie len na oblečení, ale aj na móle. Modelky mali výrazný make-up plný farieb. Využili najmä linky, očné tiene a okolie očí. Pery zostali skôr v prírodných farbách a oči boli upriamené na ligotavé detaily. Medzi šperkmi dominovali výrazné a robustné kúsky. Nechýbali ani farebné kamienky a výrazné náušnice. Vrkoče sa opäť stali veľkým hitom. Čím viac ich zapletiete, tým štýlovejší účes dostanete.

Motto LFW 2018: "Nebojte sa experimentovať! Pustite uzdu svojej kreativite!"

Autor: Klaudia Fiolová
Fotky: LFW  


 

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan