Móda|07.03.2018|14:49
NEW YORK FASHION WEEK  alebo  Sedem dní, na ktoré čakal celý módny svet

Opäť je tu čas po siedmich dlhých, nezabudnuteľných dňoch prehliadok, prezentácií a samozrejme party kategorizovať to najnovšie, najlepšie, najhoršie a najpamätnejšie z toho, čo sa práve uskutočnilo. Počas New York Fashion Week (NYFW), dizajnéri, módni blogeri, fotografi, sociálni mediálni činitelia a celebrity sa zhromažďujú, aby videli, čo sa chystá obchodovať v tejto nadchádzajúcej sezóne. V módnom týždni tejto sezóny bol "hlavný stan"- Spring Studios umiestnený priamo na špičke Soho. Niektorí známi dizajnéri mali veľké interaktívne tematické prehliadky, aby predstavili svoju kolekciu na jeseň. Ponuka bola opäť široká, pozrime sa aspoň na niektoré a pre každého niečo.

 

Calvin Klein

Pod novým kreatívnym smerom kapitána Savu-a-značku Raf Simons predstavovala celé poschodie plnené popcornom. Ale všetky úzkostlivo-konceptuálne modely na displeji predstavovali tichu krásu v šifónových šatách a domácich šatách, ktoré sa hodia k sebe. Veľa veľkých svetrov, ktoré zmiešali špecifiká s jednoduchosťou.

Dizajnér Philipp Plein zmenil celý priestor na podujatie do zasneženej robotickej galaxie s kompletnou UFO a robotom prechádzajúcim sa po pristávacej dráhe.

Pyer Moss

S gospelovým zborom spievajúcim v pozadí Kendrick Lamar "V poriadku", dizajnér Pyer Moss nespustil ani jednu, ale dve víťazné kolaborácie. Jedna s kultovou strelnou značkou "Cross Colours" z deväťdesiatych rokov a druhá s obrovským športovým obromom Reebokom a riffed na vzhľad čiernych kovbojov z 19. storočia, málo známej kapitoly v americkej histórii.

Dan Liu svoju kolekciu postavil na oslavu silnej ženy.

Oxford Fashion Studio prinieslo jedenásť vznikajúcich dizajnérov z celého sveta na Manhattan, aby predstavili svoje kolekcie dráh v štúdiu Studio 450 ako súčasť New York Fashion Week.

Nandi Madida je juhoafrická mediálna osobnosť, módna návrhárka, hudobníčka a herečka, ktorá fascinuje divákov. Ako jedna z najobľúbenejších osobností v Afrike. Nandi je rešpektovaná ikona módy a štýlu, ktorej meno sa nachádza na vrchole mnohých najlepšie oblečených na kontinente aj v zahraničí.

Jef Albea zdokonalil svoje zručnosti ako dizajnér a štylista ponorením svojich prstov do širokej škály projektov, od fotografií do módnych prehliadok. Jeho divadelná herecká činnosť nadvezuje navrhovaním kostýmov pre scénické hry a pokračuje až do módneho dizajnu. Oblieka slávne osobnosti na Filipínach, ako napríklad Lea Salgona, Zsazsa Padilla, Vina Morales, Alma Concepción, Maine Mendoza, Maja Salvador. Ročne navrhne viac ako päťdesiat svadobných šiat. Exkluzivita, štýl a dokonalosť sú jeho hodnoty v prinášaní majstrovských diel v odeve, aby sa dnes ženám poskytla personalizovaná móda, aby mohla byť hrdá na to, že má na sebe kolekciu "Jef Albea"

Vždy očakávaná dráha Leanne Marshall New York Fashion Week priniesla romantickú eleganciu. 

V deň módnej prehliadky nezabudla vyzdvihnúť deň Cupidov (Amor) umiestnením vlastného Valentína od spoločnosti Lovepop na každom sedadle s náčrtom jeseň / zima. Stovky účastnikov módnej prehliadky okamžite pocítili osobnú väzbu s Leanne, keď otvorili a zatvorili svoje interaktívne pop-up karty, keď si sadli na svoje miesto a čakali na začiatok show v nádhernej galérii s výhľadom na rieku Hudson. Jej paleta pozostávala z farieb dreveného uhlia, polnočného námorníctva, prachovej ruže, kovového bronzu, citrónu a azúrovej. Nečakané farebné kombinácie prekvapivo prechádzali z jednej kapsuly do druhej s jej podpisom hodvábu, šifónové siluéty, šaty z vlny a bielizeň z organickej bavlny. Na prehliadke sa okrem toho objavili modelky v najrôznejších veľkostiach a farbách, čo odrážalo túžbu dizajnéra obliecť všetky ženy.

ASIA FASHION COLLECTION predstavila už ich 5. ročník NYFW RUNWAY SHOW

Elegantná romantika v Brock Collection

Vivi Zubedi

Módna návrhárka pricestovala do NY z domácej krajiny, Indonézie, aby uverejnila kolekciu pre americký módny priemysel. Hostia boli ohromení, keď sa prvý model prešiel po móle bezchybne ozdobený indonézskymi prvkami. Zubediho talent pre kombináciu textúry, vzory a zdobenie bol zjavný. Návrhár zmiešal tradične moslimské siluety ako hijab a abayas (čierny plášť) s prvkami športového oblečenia, ako sú tlačené tenisky a zlaté vyšívané baseballové čiapky. Napís cez čiapky a výber v kolekci bol "Banua Borneo" - región Indonézie, na ktorý chce Vivi Zubedi upozorniť. Kolekcia Vivi Zubedi využila krásne originálne tkaniny tkáčov z južného Kalimantanu. Zložité techniky, ktoré sa používajú pri výrobe týchto textílií, spôsobujú, že sú také osobitné.

Badgley Mischka (Mark Badgley a James Mischka) predstavili svoju kolekciu jeseň/zima 2018 inšpirovanú talianským maliarom Caravaggio.

OSCAR DE LA RENTA - kreatívni režiséri Laura Kim a Fernando Garcia zostali v klasickom štýle pre predvedenie novej kolekcie, ktorým je Oscar De La Renta známy.

RALPH LAUREN - ikonický americký dizajnér bol inšpirovaný jeho domom v Montego Bay, Jamajka. Vzdušné vibrácie každého vzhľadu skutočne vyvolali kúzlo trópov.

JEREMY SCOTT - Kolekcia Jeremyho Scotta, podobne ako mnoho ďalších v tejto sezóne potvrdila, že pastely a neón sú pre zimnu sezónu. Určite budete súhlasit, že vyzerajú príjemne do zasneženej krajiny.

 

New Yorský módny týždeň (NYFW) nikdy nebude nudný ani klišé pre tých, ktorí skutočne milujú módu.

 

text: Elena Fedorková

foto: ASIA FASHION COLLECTION / Alessando Garofalo / Marcus Tondo / Getty Images for Dan Liu / BadgleyMischka / RalphLauren / Thos RobinsonGetty Images for Oxford Fashion Studio / JEREMY SCOTT / Leanne Marshall / OSCAR DE LA RENTA_photo gettyimage / Oxford Fashion Studio_Nandi Madida_photo getty images / Philipp Plein_Photo Luca Tombolini / Pyer Moss_photo Yannis Viamos / Vivi Zubedi_photo gettyimages

 

 

 

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan