Zdravý životný štýl|27.06.2017|17:36
Nezabudnite na vaše vlasy ani počas letných dní

Leto je už v plnom prúde a horúce počasie diktuje samotné módne trendy. Kým pri oblečení platí, že čím je teplejšie tým menej oblečenia potrebujete, tak pri vlasoch je to naopak. Pri tropických teplotách netúži po ničom inom ako si vaše vlasy vypnúť, aby ste o ich existencii ani nevedeli. Cop alebo drdol je najlepším riešením na toto obdobie. Na internete nájdete mnoho článkov a krátkych videí o tom, ako si z týchto dvoch jednoduchých variant vykúzlili na hlave hotové majstrovské dielo za pár minút.  Nie je to naozaj náročné a zvládnu to aj začiatočníci. Stačí ak si pripnete do copu kvetinku alebo nejaký zaujímavý doplnok a hneď vyzerá váš cop oveľa atraktívnejšie a originálne. Drdol si môžete taktiež osviežiť aj samotnými šperkami. Predstavte si napríklad taký hrubší náhrdelník, ktorý si omotáte a pripevníte okolo drdola. Vyzerá to na prvý pohľad božsky a ani na to nepotrebujete absolvovať kadernícky kurz, aby ste dosiahli výsledný efekt.

Nie každý má ale dlhé vlasy až po zadok a vie si vybrať medzi rôznymi účesmi. Každému jedincovi rastú vlasy inak dlho, a záleží to aj na kvalite a starostlivosti. Každý jeden vlas prechádza rôznymi štádiami rastu nezávisle od ostatných vlasov na hlave. Prirodzenou súčasťou vlasového cyklu je aj mierna strata vlasov. Bežne človek denne stratí v priemere 50 – 100 vlasov. Vôbec sa toho čísla nemusíte zľaknúť, keďže je to prirodzený proces ako sa nahradia poškodené vlasy. Na to, ako podporiť rast vlasov existuje skvelý recept: je to kombinácia vyváženej stravy a živín. Odporúčame konzumovať veľa ovocia, zeleniny, bielkovín, celozrnných obilnín. Ďalej potraviny s bohatým obsahom biotínu, ako sú orechy, hnedá ryža a ovos. Starostlivosť o vlasovú pokožku je nevyhnutná pre rast vlasov. Platí pravidlo: čistá a zdravá pokožka hlavy = zdravý rast vlasov. Nezabúdajte si zabezpečiť prísun vitamínu B,C,E. Nájdete ich v citrusovom ovocí, rybách alebo  v avokáde. Keď budete mať už zdravý životný štýl pod palcom doprajte vašim vlasom aj kvalitné masky, dlhý a kvalitný spánok a vyhýbajte sa stresovým situáciám.

Niektorí ľudia ale trpia nadmerným vypadávaním vlasov, čo v konečnom dôsledku môže viesť aj k plešatosti. Je to spôsobené najmä genetikou. Tento problém vám môže vyriešiť transplantácia vlasov. Je to špeciálna metóda počas ktorej vám pomocou špeciálneho implantátora  transplantujú vlasové folikuly na plešatejúcu časť tela. Vďaka skvelej modernej technológii nemusíte zanevrieť na krásnu hustú vlasovú korunu.

Toto všetko svedčí o tom, že vaše vlasy si pýtajú pozornosť a starostlivosť bez ohľadu na vek, počasie alebo iné aspekty. Venujte im preto dostatok času a uvidíte, že vy aj vaše okolie to určite oceníte, však kto by netúžil po obdivujúcich pohľadoch.

 

foto: shutterstock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan