Móda|31.05.2018|16:50
NEZABUDNUTEĽNÉ MOMENTY MILAN FASHION WEEKU

Keď sa povie Miláno, nám ženám sa vybavia preslávené luxusné  značky, obchody a ulice  nimi posiate,  Via Montenapoleone - jedna z medzinárodne najznámejších nákupných ulíc luxusu a  podniky, ktoré nesú mená slávnych návrhárov. Miláno, „mekka“ módy - sen každej ženy.  Štýlové milánske paničky, upravené a nahodené podľa poslednej módy, ktoré asi každý deň sedia u kaderníka s vždy upravenou frizúrou, jednoducho „opojenie módou“. Nejedna z nás sa už vidí na kávičke po náročnom nákupnom maratóne v nejakom prepychovom podniku.

Práve Miláno je domovom svetovo najmilovanejších a najobľúbenejších týždňov módy. Dvakrát do roka,   vo februári a v septembri,  sa tu koná módne divadlo zvučných módnych domov a módnych dizajnérov. Dostať sa na Milánsky týždeň módy je snom každej módnej expertky, fashionistu, milovníkov a priaznivcov módy. Je to najprestížnejšia udalosť a ukážka toho najlepšieho, čo Miláno a módny svet ponúka. A ja Vám ponúkam zaujímavé momenty, ktoré sa opäť udiali aj tento rok.

Preslávený Milan Fashion Week sa vo februári opäť nezaobišiel bez šokujúcich momentov, o ktoré sa postarali  z radov návrhárov najvplyvnejší lídri na trhu, značky Gucci a Dolce and Gabbana a to v podobe techniky a mimozemskej tematiky na prehliadkových mólach. Návrhári upustili uzdu svojej fantázii a divákom predviedli neskutočné módne divadlo, ktoré samozrejme panovalo aj v uliciach. Prehliadka značky Gucci prebiehala akoby na operačnej sále v mimo planetárnom surrealistickom priestore  s klonovanými hlavami, ktoré niesli modelky namiesto kabeliek, s reptiliánmi, príšerami a aktívnym tretím okom.  Značka Moschino natretla svoje modelky na modro a zeleno čo opäť pripomínalo mimozemskú tematiku, aj keď ústrednou témou boli 60. roky a Jackie Kennedy look.  O týchto prehliadkach sa dočítate konkrétnejšie v ďalších článkoch. 

DOLCE and GABBANA  - technický pokrok na prehliadkových mólach

Pozrime sa na návrhárske duo, značku Dolce and Gabbana a ulice plné fanúšikov, ktorí miestami takmer udupali prítomných policajtov. 

Značka Dolce and Gabbana otvorila brány módneho neba unikátnym a  šokujúcim spôsobom. Prehliadka začala úplne netradične a prítomných divákov ohromila. Načasovanie vyšlo s miernym oneskorením, čo nebýva nezvyčajné, avšak tu sa čakalo na vypnutie všetkých wifi sietí. Dôvod bol hneď za dverami, ktoré evokovali božskú bránu a kostolné spevy vítali prítomných hostí. Ako zaznel zvon, dvere sa otvorili a do priestoru „sa vzniesli kabelky“. Bol to zaujímavý okamih, ktorý reprezentuje túto dobu, dobu technického pokroku a napredovania. Celú módnu prehliadku si môžete pozrieť na tomto linku: http://www.dolcegabbana.com/woman/fashion-show/fall-winter-2018-19/

 

Dolce and Gabbana - Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19, 25. február 2018 zdroj: dolce and gabbana

Fantastická myšlienka, s ktorou prišla značka Dolce and Gabbana, no už sa len natíska otázka: „Nenahradia roboty časom aj samotné modelky?“  Na minuloročnej prehliadke návrhárske duo obsadilo do rolí modelov a modeliek bežných ľudí -  influencerov, bloggerov, ľudí zo sveta (čítaj v článku Dolce and Gabbana, Milan Fashion Week - 26. február 2017), no tentokrát šokovalo viac. Našťastie po úvodnej časti prehliadky v podobe techniky sa opäť vrátili k svojím krásnym modelkám, ktoré predviedli očarujúce modely pre sezónu jeseň/zima 2018/19.

 

text / foto: Mya Mirell

Facebook blog:        https://www.facebook.com/mirellfashionista/

Fashion blog:           www.myamirell.eu

Instagram:                 mya_mirell

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan