Showbiz|01.12.2017|12:23
O OSUDOVÝCH MOMENTOCH A NAJKRAJŠOM DARČEKU

Tvorí pri cestovaní, no aj v noci. Len tak sa prebudí a píše. Verí v osudové stretnutia a okamihy, relaxuje pri pečení, varení a nakupovaní a iné povolanie ako speváčka si nevie predstaviť. Aj to je Natália Hatalová. 28.septembra sa v slovenských éteroch objavila čarovná skladba s názvom – Osud. O tom ako vznikala, ale aj o blížiacich sa Vianociach a vlastných tradíciách, sa dočítate tu.

Mladá a talentovaná, aj takéto prívlastky sa spájajú s Natáliou Hatalovou. Už od svojich 5 rokov sa venuje spevu, vyštudovala hudobno – dramatický odbor v Bratislave a zviditeľnila sa v treťom ročníku Slovensko hľadá SuperStar, kde sa dostala medzi desiatku naj. Odvtedy sa stala neodmysliteľnou súčasťou slovenských éterov. Aká je ale Naty v súkromí a ako sa pripravuje na Vianoce?

28. septembra ste oslávili svoje 28. narodeniny. Aká bola oslava?

Musím sa priznať, že som ich oslávila pracovne. Blahoželania, ale boli a to ma isto potešilo viac, ako keby sa niečo väčšie organizovalo. Aj vďaka piesni Osud na tieto narodeniny nezabudnem.

Pri tejto príležitosti ste pripravila pre svojich fanúšikov darček – máte v éteroch nový singel s názvom Osud. Ako sa singel tvoril?

Od prvého počutia som vedela, že pieseň bude trošku závažnejšia svojou tématikou. Pieseň  som chcela spievať v slovenčine a tak som oslovila svojho dobrého kamaráta Petra Kollára. Text, ktorý mi preposlal presne vystihol to,  čo som cítila aj ja.

Pesnička sa nahrávala v Prahe a aj spolupráca s Reném Rypárom, autorom piesne prebehla podľa predstáv.

Dá sa v skladbe nájsť aj nejaká osobná skúsenosť?

Nedá sa úplne presne povedať a pomenovať o čom pieseň presne je. Text je napísaný tak, aby si v tom každý našiel to svoje. V tom je geniálny.

Klip k piesní  už vypovedá čosi viac.  Dá sa v ňom nájsť prepojenie medzi prvou láskou a tým, čo pre nás láska znamená, keď dospejeme. Pieseň je aj o osudových momentoch v živote. A tie vo svojom živote nachádzam aj ja. :-)

Kde sa Vám ako umelkyni najlepšie tvorí a kde čerpáte inšpiráciu?

Veľa textov, básni a melódii vzniklo keď som cestovala, napr. vo vlaku. Niekedy sa zobudím v noci a jednoducho mi niečo napadne, a tak si to zapíšem. Na všetko ale potrebujem pokoj, v zhone toho veľa neurobím. Inšpiráciu nájdem v bežnom v živote a v situáciách, ktoré mi prináša.


Viete si predstaviť aj iné povolanie pre seba samú ako speváčka?

Venujem sa aj divadlu -  konkrétne muzikálovému herectvu. Čiže aj to, je jedna z vecí, ktorá ma baví. Aktuálne si ale neviem predstaviť niečo iné okrem umeleckej sféry. Ale jednu vec viem určite. Čokoľvek iné by to bolo, robila by som to najlepšie ako len viem.

Idú Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, ako sa hodláte ich stráviť?

Pred Vianocami ma čaká veľa pekných pracovných príležitostí, veľa času teda nemám.  O to viac sa teším, keď si doma vychutnám ten pokoj so svojimi najbližšími. Počas sviatkov sa snažím relaxovať a  relax pre mňa znamená aj pečenie, varenie a nakupovanie darčekov. Už teraz sa na to teším.

Čo nesmie chýbať na vašom vianočnom stole?

Určite naša tradičná „Mediteriánska polievka“, ktorá je manželovou špecialitou. Ryba, šalát, oplátky, vianočné cukrovinky a samozrejme „Štedrák“. Ten máme zo všetkého najradšej.

Máte už nakúpené vianočné darčeky?

Nie ešte nie. Mám síce nejakú predstavu, ale ešte som ju nestihla zrealizovať. Verím, že to nebude deň pred Vianocami.:-)

Aký najkrajší darček ste pod stromčekom našli?

Ťažko povedať, ktorý bol najkrajší, každý jeden si vážim. Vianoce, na ktoré určite nezabudnem boli, keď ma manžel požiadal pod stromček o ruku. To bol jeden z najkrajších darčekov.

Už viac než rok ste vydatá, ako sa zmenili vaše tradičné zvyky, od kedy ste sa vydali?

S manželom sme si vytvorili vlastné tradície, už odkedy sme spolu začali bývať, čiže sa nezmenili manželstvom. On je z východu, ja z Topoľčian tak sme to prepojili hlavne čo sa týka jedál a zaradili niečo nové- vlastné.

Ako sa vám žije v manželskom živote? Nastali nejaké zmeny?

Ja som šťastná. Nemyslím, že manželstvo nijak radikálne nezmenilo náš vzťah. Na každom vzťahu treba pracovať aj po manželstve a budovať ho. To sa nám darí. Myslím, že sme vytvorili rodinu a na všetko okolo sme už dvaja.

 

Aj takáto bola návšteva vo svete Natálky Hatalovej. Ak patríte k jej fanúšikom, tak tu je ešte jedna veľmi dobrá správa. Natália pilne pracuje na ďalších skladbách a už čoskoro si ich budete môcť vypočuť.

 

foto: archív N.O.H.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan