Cestujeme|15.06.2017|12:19
Obľúbený Thermalpark spája príjemné s užitočným

Zástupcovia obľúbeného rekreačného zariadenia Thermalpark v Dunajskej Strede koncom mája slávnostne otvorili brány novovybudovaného hotela Thermalpark***.

Cestovnému ruchu sa na Slovensku aj naďalej darí, o čom svedčí neustále narastajúci počet turistov. Práve vysoká návštevnosť domácich, ale aj zahraničných dovolenkárov prispela k rozhodnutiu vybudovať nový hotel, ktorý je súčasťou rekreačného zariadenia Thermalpark, a rozšíriť tak jeho ubytovacie kapacity. Hotel slávnostne otvoril primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos. „Teší nás, že práve rekreácia láka turistov do Dunajskej Stredy. Náš región má ľuďom čo ponúknuť,“ uviedol Z. Hájos. V Dunajskej Strede otvoril primátor brány novovybudovaného hotela Thermalpark 3* s kapacitou pre takmer 120 ubytovaných. Investície do modernizácie dosiahli sumu takmer 2 milióny eur. Tento krok je  reakciou na neustále sa zvyšujúci počet domácich dovolenkárov. Tí sú čoraz náročnejší a vyžadujú vyššiu kvalitu služieb.

V štýlových a komfortných izbách sa môže ubytovať až 120 hostí, na výber sú pritom 2-lôžkové izby a rodinné izby, ktoré sa dajú medzi sebou prepojiť. Hostí príjemne prekvapí dostupnosť bazénov z hotelových izieb, ktoré sú od nich vzdialené doslova pár krokov. Hotel poskytne priestor aj pre spoločenské či firemné podujatia v novej kongresovej sále.

Thermalpark v Dunajskej Strede bol podľa týždenníka Trend piatou najnavštevovanejšou turistickou atrakciou na Slovensku. Tržby sa zariadeniu v medziročnom porovnaní podarilo navýšiť o 9,39%, čo predstavuje sumu viac ako 3 milióny eur. Vedenie investovalo do výstavby sumu takmer 2 milióny eur, pričom tento rok plánuje aj naďalej investovať do skvalitnenia svojich služieb. „Snažíme sa neustále zdokonaľovať naše služby a spríjemniť tak zákazníkom ich pobyt u nás, či už prišli na jednu noc, alebo na viacdňový pobyt. S rekonštrukciou či inováciami sme ešte ani zďaleka neskončili,“ uviedol riaditeľ zariadenia Thermalpark Gabriel Somogyi. V blízkej budúcnosti by mala prebehnúť aj rekonštrukcia plaveckého bazénu. Na pláne je tento rok aj sprístupnenie prírodného jazera pre verejnosť, ktoré sa nachádza priamo v areáli zariadenia. „Chceme, aby sa u nás ľudia cítili ako na pravej dovolenke pri mori“, dodal G. Somogyi. Návštevníkov láka nielen svojimi termálnymi prameňmi, ale aj rôznymi športovo-zábavnými aktivitami a tiež kulinárskymi špecialitami pochádzajúcimi zo Žitného ostrova.

Čo sa najbližších plánov týka, od leta bude pre verejnosť sprístupnené aj jazero nachádzajúce sa v areáli zariadenia. Ďalšou plánovanou aktivitou je rekonštrukcia veľkého plaveckého bazéna. Ak ste sa doteraz nerozhodli, kam na letnú dovolenku, Thermalpark v srdci Žitného ostrova určite stojí za vyskúšanie. Viac informácií o akciách a cenách nájdete na www.thermalpark.sk.

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan