Media|25.03.2018|20:03
Obrovský úspech Henriety Farkašovej a Natálii Šubrtovej!

Najúspešnejšie zimné paralympijské hry v histórii Slovenska.

V histórii najúspešnejšiu zimnú paralympiádu zažili naši športovci v Kórei. V Pjongčangu štartovali v dvoch športoch: alpskom lyžovaní a curling na vozíku. Získali 11 medailí, z toho 6 zlatých, 4 strieborné a jednu bronzovú. Všetky vybojovali zrakovo znevýhodnení zjazdári. Najúspešnejšiu dvojicu vytvorili Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou (4-1-0). Po nich nasledovali Jakub Krako a Branislav Bronzman (1-3-1) . Miroslav Haraus spolu s Marošom Hudíkom si vybojovali jednu zlatú a jednu bronzovú medailu.


Najúspešnejšiu dvojicu vytvorili Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. Práve oni sa stali po prvý raz v histórii najlepšími športovkyňami na celých hrách. Radosť z úžasného úspechu neskrývali ani na slávnostnom privítaní v Bratislave. Aj napriek dlhému letu z Kórei sa venovali uvítaciemu tímu.

"Sme nesmierne šťastné, že sa ľudia spolu s nami tešia. Dali sme do pretekov naše maximum a vyplatilo sa nám to. Úspech a medaily, ktoré sme dosiahli odzkadľujú našu súťaživosť a že sme tomu venovali všetok náš čas a energiu. Ešte sa z toho všetkého pomaly spamätávame a tešíme sa na chvíľe oddychu. "

 


 

Počas oficiálneho privítania paralympijského tímu v Bratislave Henrieta prekvapila špeciálnym gestom, kedy venovala jednu zlatú medailu jej trénerovi, Dušanovi Šaradínovi: "Je to človek, ktorého si veľmi cením a bez jeho pomoci by som tento úspech nedosiahla. Zlatú medailu som mu venovala práve preto, lebo som mu chcela vyjadriť svoju vďaku a úctu." 

 

 

Slovensko malo pred ZPH 2018 na svojom konte 44 medailí, z toho 9 zlatých. Do Kórei cestoval tím s úmyslom prekonať hranicu 50 medailí. Podarilo sa ju navýšiť až na 55 medailí! Spolu s letnými PH má naša krajina na účte 144 cenných kovov.

 

Autor: Klaudia Fiolová
Fotky: Roman Benický

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan