Móda|19.06.2015|10:54
OCENENIE VYSOKEJ KVALITY PRE ROZBORA COUTURE - 2015

Módna značka ROZBORA COUTURE, ktorej dizajnérom a kreatívnym riaditeľom je  špičkový profesionál v móde -  Richard Rozbora BA(Hons),  dostala v Rakúsku v júni 2015 exkluzívne a veľmi hodnotné ocenenie – THE AUSTRIAN QUALITY STORE CHECK. Módny magazín STYLE UP YOUR LIFE! , ktorý reprezentujú - majiteľ Adi Weiss a šéfredaktor Michael Lamenarer. vysoko profesionálni odborníci na módu a trendy,  testovali v dlhodobom horizonte od januára do konca októbra 2014 kvalitu dizajnérskych produktov v celom Rakúsku. Na základe dlhodobých vyhodnotení profesionálmi z módy, ktorí mali kompetencie hodnotiť trendové produkty, boli modely a kolekcie dizajnéra Richarda Rozboru BA(Hons), ktorý tvorí pod rodinnou módnou značkou ROZBORA COUTURE, ocenené známkou vysokej kvality TEST SIEGER 2015 s právom používať ju spolu s certifikátom.

            O Richardovi Rozborovi - módnom návrhárovi sme už v našom WomanMan Magazíne písali. Ale  predsa  pár slov úspešného  Slováka, ktorý pred štrnástimi rokmi ukončil štúdium na  University of the Arts London Central St. Martin´s, kde v roku 2001 úspešne zavŕšil štúdium módneho návrhárstva dámskych odevov dizertačnou prácou a záverečnou kolekciou z ručne vyrezávanej kože.  ....." nesmierne si vážim každé ocenenie, či je to potlesk po módnej prehliadke, komentáre a podpora v  médiách a predovšetkým  konkrétne ohodnotenie mojej módnej tvorby  a dlhoročnej práce zo strany spokojných zákazníčok.  Toto ocenenie nepatrí len mne samotnému, ale aj mojim  všetkým spolupracovníkom a mojej rodine. Veľmi si to vážime. Je  to zároveň záväzok, aby som nikdy nepoľavil zo svojich predsavzatí a naďalej robil módu v najlepšej kvalite ako viem"...hovorí Richard Rozbora.

   Návrhárov talent, vedomosti, pracovitosť a skúsenosti usmerňovali významní odborníci svetového mena z módnej praxe, napríklad Gianfranco Ferré alebo Howard Tangye, ilustrátor pre Dior. Stretával sa aj so Stellou McCartney, zosnulým Alexanderom McQueenom a mnohými ďalšími. Spolu s ďalšími zahraničnými návrhármi sa zúčastnil na medzinárodnom workshope v ateliéri Vivienne Westwood. Pôsobí na Slovensku, ale aktivity má aj v zahraničí, kde s úspechom reprezentuje svoju tvorbu. Po skončení štúdií,  má od  roku 2003 ateliér v Bratislave, kde tvorí a spolu so svojím tímom vytvára modely a kolekcie, ktoré rady nosia mnohé ženy  doma a aj v zahraničí.

 

 

            Originálne, veľmi ženské, nežne zmyselné, jemne extravagantné modely a kolekcie Richarda,   v štýle nositeľnej mestskej módy, ale aj spoločenské modely a svadobné šaty, sú vyrobené z kvalitných a značkových látok, z hodvábu, vlny, kašmíru, z luxusných značkových krajok, ale aj z ďalších, akými sú tvídy či pleteniny. Rodinná módna značka ROZBORA COUTURE – to je v prvom rade elegancia, ktorá pristane ženám rôzneho veku. Jemná koketnosť je zvýraznená aj v rôznych prepracovaných dizajnérskych detailoch. Čo je potrebné zakryť je zakryté v  nenásilnom, jemne erotickom zvýraznení siluety, pričom pozornému oku neujde inšpiratívny detail, čisté línie a profesionálne spracovanie. Dokonalý strih, ale najmä vysoká kvalita vypracovania, nádherné látky, niektoré z nich s exkluzívnym poskytovaním pre tvorcu, sú hlavné benefity tejto módnej značky. Precíznosť vypracovania je taká dôsledná, že dáma by najradšej ukázala svoje oblečenia aj z rubu, nielen z líca.  Je zároveň výzvou pre súčasnú emancipovanú, modernú ženu, ktorá si je vedomá svojej ženskosti, chce ju ukázať, ale nechce sa predávať vyzývavo, lacno. Jednoducho chce byť elegantná a len v náznakoch predviesť, že je šarmantná, inteligentná, krásna a zmyselná. Slow Fashion filozofia, ktorú uznáva a realizuje módny návrhár pri tvorbe nadčasových modelov a kolekcií, je aj vďaka vysokej kvalite a profesionálnemu spracovaniu cenovo prístupná. Jeho móda podčiarkuje osobnosť, šarm, kúzlo, sebavedomie úspešných emancipovaných žien. S presvedčením môžeme povedať, že je to móda, ktorá takmer nikdy nevýjde z módy.....

 

www.rozbora.com

facebook.com/RozboraCouture

youtube.com/RozboraCouture

instagram.com/RozboraCouture

 

foto: archív R.R.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan