Domácnosť|02.11.2017|08:59
Ohrejte sa na jeseň teplými nápojmi

Na jeseň a v zime vás zahrejú okrem iného teplé nápoje. Predstavujeme vám pomocníkov, ktorí vám pomôžu s prípravou tej najlepšej kávy a čaju.

 

Vodu si najrýchlejšie a najefektívnejšie uvaríte v rýchlovarnej kanvici. "Rýchlovarnú kanvicu vyberajte najskôr podľa objemu, ten sa odvíja od veľkosti vašej domácnosti. Pre dvojčlennú domácnosť postačí kanvica s objemom 1 l, pre troch a viacčlennú domácnosť vyberajte kanvicu s objemom aspoň 1,5 l. Sledujte tiež príkon, ktorý má vplyv na rýchlosť ohrevu vody. Dobrým priemerom je 2000 W," hovorí Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa spoločnosti Datart.

Nie každý čaj sa ale má zalievať vriacou vodou, preto výbornou vlastnosťou je možnosť nastavenia teploty vody. Zelené čaje znesú teplotu max. 80 °C, biele 85 °C, čínsky oolong vyžaduje 90 °C a čierny čaj 100 °C. „Vzhľadom k tomu, že kanvicu budete mať stále na očiach, tak by sa vám mala tiež páčiť. Pekný efekt ponúkajú podsvietené kanvice, spravidla celosklenené," dopĺňa Iva Pavlousková.

Rovnako ako druhov a odrôd je aj mnoho spôsobov prípravy kávy. Chuť kávy ovplyvňuje aj spôsob jej prípravy. „Pre všetkých, ktorí sa chcú k espressu či cappuccinu dostať stlačením jediného gombíka, sa hodia kapsulové alebo automatické kávovary. Výhodou kapsulových kávovarov je nulová údržba, dopĺňate len vodu a vyhadzujete použité kapsule. Automatické kávovary patria síce k tým drahším, výmenou ale získate espresso na úrovni, čerstvo pripravené zo zrnkovej kávy," opisuje Iva Pavlousková. Ak milujete espresso a zároveň je pre vás dôležitý samotný rituál prípravy, bude pre vás pákový kávovar to pravé. Keď si chcete vychutnať kávu pri posedení, porozprávaní sa a radi si užívate jej chuť, vyskúšajte prekvapkávanú kávu.

 

Produktové tipy:

Rýchlovarná kanvica s nastavením teploty CATLER KE 8010

Túto elegantnú nerezovú rýchlovarnú kanvicu s ergonomicky tvarovanou rukoväťou, objemom 1,7 litra a príkonom 2 200 W ocenia predovšetkým milovníci kávy a čaju. Vybavená je praktickou funkciou KEEP WARM pre udržanie nastavenej teploty vody po dobu 20 minút. Teplotu môžete nastavovať podľa druhu pripravovaného nápoja: 80 °C, 85 °C, 90 °C, 95 °C a 100 °C. Medzi prednosti patrí vyberateľný filter, základňa otočná o 360° a prehľadné podsvietené tlačidlá ovládacieho panela.

Cena je 99 €.

Retro rýchlovarná kanvica Russell Hobbs 21670-70

Na prvý pohľad zaujme svojím jedinečným retro dizajnom, ktorý kombinuje červené plochy s chrómovými doplnkami. Maximálnym objemom naraz ohrievanej vody je 1 700 ml, ktoré sú vďaka príkonom 2 400 W ohriate skutočne behom okamihu. Vďaka analógovému ukazovateľu máte okamžite prehľad o tom, akú teplotu má obsah kanvice. Vďaka funkcii zóny rýchleho varu pre 1/2/3 šálky v nej uvaríte napr. 1 šálku vody za 55 sekúnd.

Cena je 60,20 €.

Sklenená rýchlovarná kanvica ETA Crystela 6153 90000

Dizajnová kanvička z číreho, veľmi odolného skla s vnútorným LED osvetlením modrej farby vyšperkuje vašu kuchyňu. V kanvici naraz uvaríte až 1,7 litra vody počas chvíľky vďaka príkonu 2200 W.

Cena je 36,70 €.

Rýchlovarná kanvica Sencor SWK 1504RD

Cenovo atraktívna rýchlovarná kanvica s objemom 1,5 litra a príkonom 2 000 W. Kanvica je vyrobená z plastu a vyberať môžete z viacerých farieb. Cena je 10,90 €.

 

Kapsulový kávovar z nového radu Essenza Mini DeLonghi EN 85.W


Stlačením jedného tlačidla s ním vykúzlite vynikajúcu taliansku kávu v pohodlí domova. Určené je pre kapsule Nespresso, ktoré sú vyrobené zo 100% recyklovaného hliníka. S jeho pomocou pripravíte dve rôzne veľkosti kávy: silné espresso (40 ml) alebo väčšiu kávu (110 ml). Tlak je 19 barov, objem nádoby na vodu 600 ml a pripravený na použitie je za 25 sekúnd, automaticky sa vypne po 9 minútach nečinnosti.

Cena je 149 €.

Pákový kávovar De'Longhi Dedica Style EC 685

V kávovare si pripravíte výborné espresso alebo lungo, veľkosť kávy si nastavte presne podľa vašej chuti. Silná pumpa pretlačí horúcu vodu pod tlakom 15 barov skrz kávu. Ak máte radi kávu s mliekom, potom iste oceníte nastaviteľnú parnú trysku na penenie alebo ohriatie mlieka alebo výdaj horúcej vody na čaj. Kávovar je vhodný na mletú i porcovanú kávu (tzv. E.S.E. pody). Nádržka na vodu pojme 1 l vody. Ku kávovaru získate v balení zdarma tiež praktický pechovač, slúžiaci na utlačenie kávy na sitko v páke.

Cena je od 199 €, vyberať môžete z viacerých farebných prevedení.

 

Kávovar na prekvapkávanú kávu Philips HD 745920


Vhodný je najmä pre rodiny, umožňuje pripraviť naraz až 1,2 l lahodnej kávy do elegantnej sklenenej kanvice. Dômyselná tryska Aróma Twiter zaručuje rovnomernú cirkuláciu tečúcej kávy pre dosiahnutie vyváženej chuti a optimálnej arómy. Vďaka časovaču sa môžete prebúdzať vôňou čerstvej kávy. Po 30 minútach po príprave kávy sa kávovar vypne automaticky kvôli úspore energie a bezpečnosti.

Cena 36,40 €.

Plnoautomatický kávovar KRUPS Latt'Espress EA829P10

S týmto kávovarom pripravíte lahodné cappuccino z pravých a čerstvých surovín iba jedným dotykom. Vybavený je nádobkou na kávové zrná s obsahom 260 g, 1,7 l nádobou na vodu a odnímateľnou nádobkou na mlieko, ktorú môžete uložiť do chladničky so zvyškom mlieka. Sparovacia jednotka kompaktného Thermoblock ® bola vyvinutá tak, aby vaša káva mala vždy tú správnu teplotu. Funkcia Ultraflat Tamping je dôležitá pre správnu extrakciu kávy. Intuitívny LCD displej zaisťuje veľmi jednoduché ovládanie. Funkcia automatického čistenia vám veľmi uľahčí prácu.

Cena je 635,90 €.

Bialetti French Press - rad NERO exkluzívne v Datartu

Elegantná kanvica sa vyznačuje hladkými líniami a dokonalosťami v detailoch, rovnako ako kvalitou materiálu, vyrobená je z kvalitného borosilikátového skla a z nerez ocele 18/10. Typický panáčik s fúzikmi, starostlivo vyrazený do rámu z nerezovej ocele, zvyšuje potešenie z jeho využitia. Navrhnutá je pre jednoduchú prípravu výbornej kávy, využiť ju môžete ale aj na prípravu bylinkových nálevov a čajov. Kapacita 350 ml vystačí na tri šálky. Cena je 19,79 €.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan