Beauty & Health|03.09.2017|15:57
Olivové ovocie

Možno tak nevyzerajú, možno vám sladko nechutia, napriek tomu majú chuť „ovocnú“, lebo ovocím sú!

Aj keď sú zelené, aj keď sú čierne...zaraďujeme ich medzi ovocné zdravie. Zelené olivy sú nedozretými čiernymi olivami. Ich pozitívny účinok na organizmus to však vôbec neovplyvňuje.

...tŕnistá cesta za olivovou láskou...

Nie každý sa narodí ako milovník olív. Je nás takých viac, čo sme ich najprv odcudzovali a potom milovali. Osobne tiež patrím medzi týchto „prevracačov“ kabátov. Ešte pred pár rokmi by som ich jednu po druhej vyberala z každého jedla, ktoré by mi inak pripadalo absolútne nejedlé.  Dnes naopak – sú pre mňa „prudko“ jedlé a v obľúbených pochutinách ich doslova „snorím“.

...láska ide cez žalúdok, olivy idú cez zdravie...

Olivy sú mojim zdravým potešením takmer každý deň. Obsahujú vitamíny A, B, E, K a kyselinu listovú. Zdravé tuky, sacharidy, bielkoviny, vlákninu, železo aj horčík. Zvyšujú obranyschopnosť tela, majú protirakovinové účinky, urýchľujú metabolizmus, znižujú vysoký choresterol, krvný tlak, detoxikujú a udržiavajú krásne hebkú pokožku.

...nezabudnite na ne počas jesennej diéty a počas poletnej očisty organizmu...

Olivy účinne podporujú chudnutie. Aj keď obsahujú vyšší podiel tuku, jedná sa o dobrý tuk. Sú výborným doplnkom kvalitnej stravy. Len 5 kúskov denne prispieva k zrýchlenému metabolizmu!

....maškrtenie bez výčitiek, ktoré spríjemní chladnejšie dni...

Pre svoj nízky obsah kalórií a obsah vlákniny sú známou maškrtou bez zhrešenia. Samozrejme pre tých, ktorí ich majú radi rovnako ako ja. Doprajte si ich podvečernému vínu, k posedeniu pri televízii alebo pri čítaní pohodovej knihy. Pri olivách neplatí, že čo je dobré, nie je zdravé. Uspokoja všetky chute – sú sladké, slané, horké a kyslé zároveň. Využijete ich pri malých snackoch, do šalátov, rizota, cestovín.

Obohatia jedlo, obohatia zdravie, obohatia chuťové poháriky, obohatia vás! Olivové potvory bez výčitiek!

Redaktorka: Monika Pekarovičová, https://zdravie.pravda.sk

Foto: Tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan