Vzťahy|16.02.2015|00:37
Osem znakov, ktoré napovedia, že vaše manželstvo bolo od začiatku zlým krokom

Ak ste náhodou ešte pred svadbou a pozorujete tieto signály, veľmi, ale naozaj veľmi dobre si rozmyslite, či tento životne dôležitý krok naozaj urobíte. Ak v tom manželstve už ste, budete iba prikyvovať.

Mali ste vždy finančné nezhody. Ak sa už teraz pred svadbou neviete zhodnúť na tom, kde zainvestujete, koľko a na čo budete míňať alebo máte málo peňazí, len veľmi ťažko sa to vyrieši a urovná. Výskumy z univerzity v Kansase dokonca hovoria o tom, že pri týchto nezhodách sa páry rozvedú už krátko po prvom roku manželstva.

Keď sa vezmete veľmi rýchlo. Nestihli ste sa ani spoznať a už ste svoji? Zrazu spolu žijete, on necháva všade zalepené žuvačky, nezatvára dvere na toalete, neumýva riad a vy máte pocit, že idete vybuchnúť. Nakoniec vlastne zistíte, že toto nie je človek, s ktorým chcete žiť a asi to teda bola chyba.

Odlišný postoj k alkoholu. Ak si obaja radi dáte, nepreháňate to, ale s pitím nemáte problém, je to okej. Akonáhle je jeden z vás doslova odporca alkoholu a vy si ho naopak radi doprajete, v manželstve to nebude len lepšie, ale len horšie. Budú pre to časté hádky a nakoniec sa preň môžete aj rozviesť.

Predmanželská zmluva. Delenie majetku nie je nikdy žart a takáto zmluva môže byť veľmi prospešná, ale štatisticky, tie páry, ktoré predmanželskú zmluvu majú a trvajú na nej, rozvádzajú sa častejšie.

Príliš drahá svadba. Na organizovaní svadby, jej financovaní a na tom, ako dopadne či dopadla sa už rozhádali aj celé rodiny. Nevesta chce všetko a najlepšie dokonalé, ženích ten najkvalitnejší alkohol a zrazu zistíte, že ste minuli hotový majlant. Zakopnime opäť o štatistiky, ktoré hovoria, že príliš drahé svadby vydržali menej.

Rozvody v rodine a u blízkych. Čím viac rozvodov je vo vašom okolí, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa rozvediete aj vy. Teraz samozrejme nehovoríme o tom, že sa nikdy nemáte vziať len preto, že je okolo vás veľa rozvodov, ale tá šanca sa zväčšuje až o 75%. A to je poriadne vysoké číslo.

Veľký vekový rozdiel. Tým sa myslí viac ako desať rokov. Vtedy sa šanca na rozvod zvyšuje o 39%. Generačné rozdiely sa v istej vekovej fáze ukážu a vy to nemusíte ustáť.

Príliš mladí na svadbu. Plní ilúzií, veľkých snov, plánov a najmä bez iných skúseností. Po čase príde obdobie, kedy budete chcieť skúsiť aj iných, cestovať, byť nezávislý a rozvod je na svete.

by Diamond, diva.aktuality.sk

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan