Vzťahy|12.03.2015|23:37
Päť krokov, ako sa vo vzťahu prestať sťažovať

To, že na vzťahu treba pracovať, rozvíjať ho, udržiavať, to sú veci, ktoré by mal každý ovládať a aplikovať ich. Viac ako polovica ľudí vo vzťahu to však nevie a neaplikuje! Preto pre vás máme päť krokov, ktoré urobte ešte predtým, ako sa začnete hádať, rozchádzať a vyvodzovať nesprávne závery.

Myslite na to, čo je dobré, nielen na to, čo je zlé. Premýšľate stále nad tým, čo vám na partnerovi prekáža, prečo niečo neurobil alebo nad tým ako je skrátka niečo zle? Skúste to otočiť. A skúste sa zamyslieť nad tým, aké boli vaše predošlé vzťahy a čo na tom svojom terajšom obdivujete.

Buďte trpezliví a pozitívni. Kto má rád negatívnych ľudí? Stále sa len sťažujú a berú iným energiu. Pokiaľ takto rozmýšľate aj vo svojom vzťahu, nečudujte sa, že v ňom niečo nehrá.

Zmeňte najprv seba. Stará dobrá pravda. Kto chce zmenu, mal by začať od seba. Lebo čakať to od partnera, nabádať ho/ju k tomu je len zbytočná strata času. Skúste ho/ju motivovať, rešpektovať jeho názory, pochváliť alebo mu/jej dokonca poďakovať! Budete sa diviť, aké zmeny dokážu takéto malé veci.

Rozdiely sú fajn. Keď ste chceli žiť so sebou, žite sami. Nemôže byť nič nudnejšie, ako mať vedľa seba človeka, ktorý má rád tie isté filmy, knihy, hudbu, jedlo, všetko. Od koho by ste sa potom učili? Na koho by ste nadávali?

Každý deň sa v láske naučte niečo nové. Či už máte zlý deň, hádku, pekné chvíle, čokoľvek.

by Diamond

foto: tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan