Domácnosť|01.09.2018|17:36
Pekný upršaný deň

Zvíkendnieva sa. Cítite v piatok ten vánok? Závan oddychu, eufórie z predstavy krásneho víkendu. Máte plány – pôjdete si zabehať, strávite čas s rodinou na grilovačke, partia kamarátov vás čaká na poslednej letnej opekačke, výlety na chaty, do prírody...

Ráno sa však prebudíte do upršaného dňa. Vízie a plány sa zrútili ako domček z karát. Radšej ste dnes mohli pracovať? Spravte si s radami od WomanMan ten najslnečnejší upršaný deň. 

...aj vo vnútri „sa to dá“... 

...ono sa to poddá. To, že vonku „leje ako z krhly“ neznamená, že dnes presedíte celý deň pri tv, zle naladení, s vráskami na čele, s pomyslením, ako sa dnes zrútili vaše plány. Už ani nie je raritou, že horúce letné dni patria týždňu a tie zamračené s kvapkami na oknách víkendu. Treba mať po ruke alternatívu.

...zoberte ich dnu...rovno celú grilovaciu partiu... 

Aj tak ste chceli stráviť deň spolu. Zmeňte iba prostredie. Oheň v krbe nahradíte závanom grilu z domácej rúry, „posedko“ na deke zase rozvaľovaním sa na pohovke, či na veľkom vankúši na zemi. Namiesto palíc na opekanie vytiahnite zaprášené Monopoly. Alebo si zahrajte „fľašu“ a budete aj do pol pása holí. 

...pohodová produktivita... 

Športové výlety do prírody, prechádzky alebo letný beh zameňte za domáci pracovný kolobeh. Vytiahnite staré „handry“ zo šatníka. Ide jeseň, dámy! Treba trochu zmeny! Nájdite kúsky z bývalej sezóny a pripravte sa na jedno z najfarebnejších ročných období. So štýlom a vkusom. Dotiahnite detaily – vďaka pretriedenému šatníku zistíte, že nakupovať nepotrebujete. Ale predsa len. V „garderóbe“ každej ženy musí byť aspoň jeden nový hit sezóny! 

...pripravte sa na týždeň... 

Nebaví vás po dlhom pracovnom dni večerať na benzínovej pumpe? Skúste si dnes to mäso na pondelok „napácovať“. Pripravte si zálievku na kuracinku, nakrájajte si svoje soté a po práci večer s panvicou v ruke, ste s robotou v kuchyni o päť minút hotoví.

 A máte za sebou krásny upršaný deň!

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: www.tumblr.com

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan