Móda|09.01.2017|12:10|GALLERY
Plesová sezóna oficiálne začala

Pozrite sa aké sú najväčšie trendy tohtoročnej plesovej sezóny a aká farba prevládala na červenom koberci počas Plesu v opere.

Už po sedemnásty raz sa historické priestory Slovenského národného divadla stali dejiskom dobročinného Plesu v opere, ktorý opäť otvoril plesovú sezónu na Slovensku. Vďaka jeho výťažku môže v Trenčíne vzniknúť už šieste centrum včasnej intervencie.


Tohtoročný Ples v opere otvorila úderom na gong významná slovenská herečka a renomovaná pedagogička Emília Vášáryová . „Ples v opere a plesovú sezónu otvorila úderom na gong ambasádorka dobročinného poslania Plesu v opere. Chceli sme tým symbolicky vyjadriť, ako dokázal Ples v opere spojiť jedinečné spoločenské podujatie s charitatívnym rozmerom. Za sedem rokov sa vďaka dobrovoľnému výťažku podarilo zlepšiť desiatky osudov jednotlivcov či rodín či dokonca zachraňovať životy,“ opisuje Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere. „Som mimoriadne poctená, že som mohla ako ambasádorka zvýrazniť ešte viac charitatívny rozmer plesu, a tak symbolicky otvoriť nádherné, ale predovšetkým dobročinné podujatie,“ dodáva Emília Vášáryová.

V doterajšej histórii Plesu v opere nevystupovalo často toľko hudobných skupín, ako tentoraz.  Hudobný koktejl tak pozostával z tanečných melódií v podaní rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod taktovkou legendárneho Vlada Valoviča, premiérovo sa na plese uviedla spolu s new-age popovou kapelou King Shaolin speváčka Celeste Buckingham, vystúpil David Koller Band s Lenkou Dusilovou a skupina Funkiez spolu so speváčkou Nicole J. McCloud, pôvodom z New Yorku, ktorá v nedávnej minulosti zaujala ako finalistka americkej verzie talentovej súťaže X Factor. V priestoroch historickej budovy SND svoj repertoár predstavila po prvýkrát na Plese v opere aj Ľudová hudba Lúčnica, a to pod vedením primáša Martina Sleziaka. Špeciálnym zahraničným hudobným hosťom bola polnoci skupine Alphaville, ktorej megahit Forever Young vystihuje jej neutíchajúcu popularitu.

Červený koberec ovládla nesmrteľná čierna farba

Popri bohatom programe sa prítomné dámy nezabudli predstaviť v nádherných róbach prevažne z dielne slovenských návrhárov. Najobľúbenejšou farbou tohto roku sa stala nesmrteľná a elegantná čierna farba, ktorá nepochybne dominovala na červenom koberci. V kombinácii s jemnou čipkou alebo kvietkovanými motívmi dostanete dokonalý výsledok. Ďalším trendom na plese sa stali motívy na šatách, medzi ktorými kraľujú jemné kvetinové vzory. Vďaka nim budete pôsobiť ako novodobá princezná a dodajú každej žene pôvab a eleganciu.

V priloženej galérii si môžete nazbierať inšpiráciu od najkrajšie oblečených dám plesu.  

Klaudia Fiolová
foto @Monarch

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan