Zdravý životný štýl|21.09.2015|15:30
Počuli ste o botoxe na vlasy?

Botox je látka, ktorá sa využíva hlavne na vyhladenie vrások na tvári. Po novom si ale nechávajú dámy aplikovať botox do vlasov. Hlavne po lete privítate zdravé vlasy bez lámania sa a štiepenia.

Keď ešte nepotrebujete zásahy botoxom z estetickej medicíny, vyskúšajte pre svoju krásu niečo prevratné a navyše bezbolestné. Stretli ste sa s aplikáciou botoxu do vlasov? Je to niečo ako plastická operácia pre hĺbkovú rekonštrukciu vašej hrivy.

Botox je vhodný, ak máte vlasy poškodené častým česaním, fénovaním a žehlením, nešetrným odfarbovaním a používaním nevhodných vlasových prípravkov. Vhodná je aj jeho aplikácia na často farbené a oslabené vlasy. Namáhaný vlas nesie už na prvý pohľad viditeľné známky poškodenia, je krepový, bez lesku a bez života.

Ako to funguje

Pri botoxe na vlasy sa nevyužíva látky botulotoxín, ktorá sa vpichuje do pokožky pre vyhladenie vrások. Vlasová kúra sa len nazýva botox, pretože má spevňujúce a regeneračné účinky na zničené vlasy. Kúra ale obsahuje výnimočnú molekulu Intra-cylane z botoxu. Táto molekula sa pôvodne využívala v starostlivosti o pleť, pretože preukázala vysokú účinnosť a rozmanitosť. Rovnaké vlastnosti má aj vo vlasovej starostlivosti.

Malé molekuly Intra-cylanu umožňujú preniknúť do úplného jadra vlasového vlákna. Po zmiešaní s vodou sa molekuly začnú rozvíjať, prichytia sa na vlasové vlákno a vyživujú ho zvnútra. Navyše obsahujú amino-kyseliny, ktoré vlasy spevnia a zregenerujú.

Výsledok

Najlepšie vám botoxovú kúru nanesú v kaderníctve. Sú to ampulky so sérom, ktoré obsahujú keratín, kolagén a kyselinu hyalurónovú a nanášajú sa na čerstvo umyté vlasy. Potom by mala nasledovať masáž hlavy, aby sérum lepšie preniklo do vlasov a korienkov.  Následne vám aplikujú špeciálnu regeneračnú masku podľa typu vlasov. Nakoniec sa ešte maska elektrickým prístrojom Klimazónom zohreje. Nasleduje umytie vlasov a styling. Nemusíte sa toho báť. Je to jednoduchá, veľmi príjemná a rýchla maska, po ktorej efekt krásnych vlasov vydrží až 10 umytí!

Botox teda posilňuje slabé, tenké, suché a poškodené vlasy. Jeho jednotlivé aktívne zložky okamžite obnovujú a regenerujú vlasy, tie sú živé, zdravé, pružné, hebké a lesklé hneď po použití. Vlasy po botoxe sú  prirodzené, pevné, zamatovo hebké na dotyk a ako znovuzrodené. Navyše vám pribudne objem aj lesk.

Pozor na vedľajšie účinky
Botoxová metóda je vítaná hlavne u žien, ktorým sa po prvom použití obnovia vlasy a cítia sa neodolateľné. Pozor by si však mali dávať dámy, ktoré majú alergie na rôzne šampóny alebo majú veľmi suché vlasy. Tie by mohli byť vysušené ešte viac.

Tak čo, vyskúšate takúto kúru na svojich po lete unavených vlasoch? Navyše sa môžete pochváliť kamarátkam, že poznáte aj lepšie využitie botoxu, ako vpichovať si ho do pokožky.  

 

Ali

Foto: weheartit.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan