Rozhovory|07.01.2014|09:55|VIDEO
 

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) predstavila verejnosti najlepšie slovenské podnikateľky pre rok 2013 za prítomnosti manželky prezidenta SR Silvie Gašparovičovej a ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského, pre ktorého ženy podnikateľky majú jeho obdiv a úctu.

Projekt, ktorý už 14. rok každoročne vyhlasuje NARMSP, je zameraný na podporu a rozvoj podnikania žien na Slovensku. Jeho hlavným cieľom je oceniť a vyzdvihnúť dôležité miesto žien vo sfére podnikania. Záštitu nad projektom prevzala aj tento rok manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová.

Galavečer, ktorý moderoval Michal Hudák, sa niesol v príjemnom duchu. Nechýbali ani slzy dojatia a honosný program, na ktorom zažiarila známa slovenská speváčka Katarína Hasprová a módna prehliadka značky NuPPL, kde sa nám modelky predviedli spolu s ručne vyrábanými šperkami značky Selepceny.

Nuppl je spojením štyroch rozličných osobností, ktoré sa však vzájomne svojou inakosťou dopĺňajú a ovplyvňujú. Tvorcovia (Mária Čírová, Romana Škamlová, Michal Sabo, Mária Zelinová) pri zrode svojej značky chceli priniesť na slovenskú módnu scénu niečo nové. Spojili sa a vytvorili jedinečnú kolekciu ovplyvnenú mestom, v ktorom žijú. Na pódiu sa nám v tento večer za svoju kolekciu ukázala Mária Zelinová.

Podnikateľkou Slovenska v kategórii Vynikajúca podnikateľka sa pre rok 2013 stala Ivanna Čandová so spoločnosťou Glandula Mystery. Jej firma sa zaoberá výrobou slovenského výživového doplnku Olejovita určeného na pomoc a liečbu pri ochoreniach štítnej žľazy a metabolizmu. Ako výhru si odniesla automobil od spoločnosti Todos, FIAT 500.

Výsledky 14. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska 2013:

 

Kategória VYNIKAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto: Ivanna ČANDOVÁ, Glandula Mystery – výroba, predaj, distribúcia, predaj výživového doplnku, Bratislava

2. miesto:  Marta SLOSARČÍKOVÁ, Medex – výroba perníkov, Malinová

3. miesto: Ružena DLHÁ, Zamagro Plus – výroba organického hnojiva z ovčieho hnoja, Spišská Stará Ves

 

Kategória ÚSPEŠNÁ ŽIVNOSTNÍČKA

1. miesto: Erika OBDRŽALKOVÁ, AAA - agentúra EUROPE HOUSE – prekladateľská činnosť, Bratislava

2. miesto: Katarína HULKOVÁ, Katu - Hula – umelecká šperkárka, Poprad

3. miesto:  Katarína ČIČMANCOVÁ, NUMERO – vzdelávanie a poradenstvo, Bratislava

 

Kategória ZAČÍNAJÚCA PODNIKATEĽKA

1. miesto:  Helena VOŽŇÁKOVÁ, ART diela – predajňa umeleckých diel, Vranov nad Topľou

2. miesto: Irma CHMELOVÁ, PROSENIOR – malo a veľkoobchod s produktmi a službami pre seniorov, Bratislava

3. miesto: Martina VYSKOČOVÁ, MV Akadémia – manažérska vzdelávacia akadémia, Rovinka

 

Špeciálna cena poroty:

Kornélia DIMIČOVÁ, Pekáreň NELA – výroba a predaj pekárenských výrobkov, Nové Zámky

 

Ako uviedla prvá dáma: “Každý rok sa v rámci tejto súťaže presviedčame, že na Slovensku je množstvo šikovných a odvážnych žien, ktoré zastávajú významnú úlohu na budovaní a rozvoji podnikania“. To znamená, že budúci rok majú slovenské podnikateľky opäť šancu zabojovať o prestížny titul a my im v tom budeme držať palce.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan